Ці фрази зроблять вас ворогами для ваших дітей: запам'ятайте та уникайте!
Стосунки дитини з батьками - це фундамент і запорука її нормального дорослого життя. Дитина сприймає маму з татом своєю опорою, підтримкою та єдиними людьми в житті, особливо в маленькому віці. Тому важливо вибудувати правильний зв'язок між вами, який не створить травм і ворожого ставлення.
Через які фрази ваша дитина може почати вважати вас ворогом - читайте нижче в матеріалі Styler.
Іди та не заважай
Чим частіше малюк чує ці слова, тим більше він починає думати, що справді не цікавий дорослим. Згодом у нього виробиться імунітет до цих слів, проте на підсвідомому рівні він ніколи не забуде це відчуття.
Звісно, бувають ситуації, коли дитина справді заважає. Проте потрібно пояснити це в більш лаконічній формі.
Заспокойся прямо зараз, це дрібниця
У різному віці нас турбують різні речі. Те, що для вас є дрібницею, для дитини могло мати велике значення. Не применшуйте цього. Дайте їй прожити ті емоції, які вона відчуває.
Інакше дитина не буде ділитися з вами своїми почуттями, знаючи, що ви просто відмахнетеся від неї.
Дай я зроблю
Батьки - це провідники дитини в дорослий світ. Вони дають їй перші базові знання про життя. Якщо в дитини щось не виходить, проявіть терпіння та витримку. Дайте їй спробувати, зробити власні помилки та зрештою навчитися.
Не забувайте, що колись ви також багато чому вчилися з нуля.
Це ти в маму/тата такий/така
Такі слова зазвичай несуть негативний контекст, особливо якщо батьки розлучені. Проте дитина не винна в труднощах у батьківських стосунках. Якщо й порівнювати з іншими людьми, то наголошувати на гарних якостях, позначати досягнення, а не розвивати комплекси.
Поки ти живеш у моєму домі, я все вирішую
Діти постійно промацують межі дозволеного: як можна говорити, що казати, і як чинити. Іноді вони порушують правила і це призводить до конфлікту. Дитина намагається оскаржити традицію, встановлені норми, але мама непохитна.
Ця фраза змушує дітей швидше втекти з батьківського гнізда, щоб отримати особистий простір і бути в змозі вільно висловлювати свою думку.
Раніше ми розповідали, які вчинки дорослих шкодять психіці дитини.
Читайте також, як лікарі рятували найбільш недоношених дітей на світі.