Газова плита вимагає ретельного чищення після кожного приготування їжі. Але не завжди це виходить, адже зазвичай вона використовується протягом всього дня. До того ж хімічні засоби для очищення можуть її пошкодити.
Про це пише SantePlus.
На відміну від електричної плити, газова плита вимагає більше зусиль для очищення. Конфорки необхідно регулярно чистити, інакше з часом через забруднення на них утворитися іржа.
Харчова сода
Спочатку усі конфорки потрібно зняти. Далі додайте 4 столові ложки харчової соди в каструлю з киплячою водою. Все перемішайте до повного розчинення, потім замочіть конфорки на кілька годин. Харчова сода розчиняє налиплий бруд і пом’якшує сліди жиру, які легше видалити.
Білий оцет
Крім антисептичних властивостей, оцет, як відомо, є чудовим знежирювачем і дезінфікуючим засобом. У каструлю потрібно просто налити 300 мл води і 700 мл білого оцту.
Далі поставити все на вогонь і довести до кипіння. Після цього занурте конфорки в рідину та зачекайте, поки розчин охолоне. Їх можна потерти, щоб видалити стійкі сліди жиру, а потім промийте. Не забудьте висушити конфорки, перш ніж ставити їх на місце.
Сіль
У каструлю з киплячою водою насипте 3 столові ложки дрібної солі і занурте конфорки для знежирення приблизно на годину. Потріть, прополощіть і висушіть тканиною.
Лимонна кислота
Потрібно 150 г лимонної кислоти розчинити в літрі окропу. Можна замочити їх, або налити ложку лимонної кислоти окремо на кожну газову конфорку, злегка потерти й залишити приблизно на годину. Потім все промити і висушити.
Саморобний знежирювач для очищення конфорок і плити
Знадобиться чайна ложка харчової соди, столова ложка рідкого мила і 400 мл гарячої води. Змішайте мило та харчову соду, потім додайте воду. Далі налийте суміш у пляшку з розпилювачем і обприскайте газову плиту.
Раніше ми повідомляли, як обігріти квартиру, якщо є газова плита.
Також ми писали, як безпечно користуватися портативними газовими плитками.