Якщо у вас був активний робочий день, а ви все одно не можете заснути, це ознака безсоння. Воно часто стає наслідком стресу, хронічної втоми, менопаузи та різних хвороб, як фізичних, так і психологічних. Проте з цим можна справитися.
Як допомогти при безсонні, розповідають на сайті для жінок Womans World.
Якщо вас мучить безсоння, спробуйте за дві години до сну з'їсти жменю фісташок. Річ у тому, що ці горіхи мають високий вміст мелатоніну. Це гормон сну, який часто приймають як природне снодійне.
Високий вміст вітаміну B6 у фісташках може допомогти вашому організму перетворити триптофан - амінокислоту, що покращує сон - на мелатонін.
Якщо попри втому ви все одно не можете заснути, просто бризніть на вашу подушку небагато розчину ромашки. Аромат цієї квітки чудово заспокоює мозок і дарує розслаблення.
Заваріть п'ять пакетиків ромашкового чаю в склянці гарячої води на 10 хвилин, потім дайте охолонути. Перед сном збризкайте подушку та простирадло ромашкою. Розчин, який залишився, можна зберігати в холодильнику до п'яти днів.
Якщо посеред ночі вас може розбудити сечовий міхур, а після цього вам ніяк не заснути, харчова сода може розв'язати цю проблему.
Дослідження, опубліковане в Міжнародному журналі урогінекології, показало, що жінки, які розмішували половину чайної ложки харчової соди в склянці води та випивали її двічі на день, рідше ходили до вбиральні вночі.
Харчова сода балансує pH вашої сечі, а менш кисла сеча не дратуватиме стінки сечового міхура і не викликатиме спазми. Проте перед тим проконсультуйтеся з лікарем.
У Північноамериканському товаристві менопаузи провели дослідження, яке показало, що жінки, які страждають від безсоння в період менопаузи, робили собі масаж ніг перед сном і завдяки цьому спали довше.
Масаж ніг послаблює біль у всьому тілі та напруженість, викликану гормональними зрушеннями, що дозволяє вам спати довше і глибше.
Додайте чверть чайної ложки ванільного екстракту до чаю перед сном. Екстракт містить ванілін - сполуку, яка може заспокоїти надактивну дихальну систему та зменшити стан, часто пов'язаний із дратівливим хропінням.
Раніше ми розповідали, чому симптоми безсоння не можна ігнорувати.
Читайте також, як звичка довго спати може зашкодити організму.