Ранок без смачної чашки кави чи міцного чаю не можуть собі уявити більшість людей на планеті. Однак певні напої можуть підвищувати ваш рівень кортизолу, а разом з ним провокувати збільшення стресу.
Які напої не варто пити зранку, щоб не підсилювати стрес, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Wales Online.
За словами експертів, вживання міцної кави може суттєво впливати на рівень кортизолу. І медики стверджують, що кофеїн може відігравати певну роль у тому, наскільки людина відчуває стрес.
Стрес може виявлятися у багатьох формах і це може вплинути на людину розумово, емоційно та фізично через рівень кортизолу.
Кортизол - це гормон, який допомагає організму справлятися зі стресом. Фактично, коли ваш мозок думає, що ви перебуваєте в якійсь небезпеці, він наказує наднирникам виробляти кортизол.
Кортизол повинен вивільнятися лише протягом короткого періоду часу, а якщо рівень кортизолу залишається високим протягом тривалого часу, то це починає шкодити організму, а не приносити користь.
Тобто, кортизол сам по собі важливий для організму, однак в певних дозах. А великі дози кортизолу, які виробляються організмом, не зменшують стрес, а збільшують його.
Різні дослідження на дорослих показують, що кофеїн може посилювати неспання та полегшувати біль. Однак передозування кофеїну може спричинити безліч побічних наслідків, у тому числі - збільшувати стрес та занепокоєння.
Крім того, виявлено, що крім кави, впливають на тривожність та психічне здоров'я також оброблені харчові продукти - хліб, солодощі та шоколад. І щоб впоратися зі стресом, варто уникати морозиво, енергетичні напої, солону їжу, таку як кренделі з сіллю, фаст-фуд та продукти з високим вмістом трансжирів.
Якщо ви стурбовані підвищенням рівня кортизолу, то варто переглянути ранкові звички та замінити каву на інші напої. Медики радять шукати напої з високим вмістом теаніну. Це амінокислота, яка може зменшувати стрес. Вона є у порошкоподібних зелених чаях, таких як матчі.
Раніше ми розповідали про те, які напої вам точно не дадуть заснути.
А ще писали, які продукти можуть зіпсувати швидко настрій та чому.