31 жовтня православні українці вшановують пам’ять святих апостолів Стахія, Амплія та інших за новим церковним календарем.
РБК-Україна (проект Styler) розповідає про головні заборони дня, народні прикмети і традиції, хто святкує день ангела.
Святий Стахій - один із 70 апостолів, який залишив значний слід у християнській традиції. Його проповідницька діяльність охоплювала різні регіони, зокрема Фракію та Віфінію. Святий Стахій відомий багатьма чудесами та зціленнями, які він звершував у ім’я Ісуса Христа, свідчачи про свою віру та силу Божу.
Ще один важливий апостол - святий Амплій, який також належить до числа 70 апостолів. Його ім’я згадується в посланні святого Павла до Римлян. За переказами, святий Амплій проповідував у Римі, де відіграв ключову роль у створенні перших християнських громад. Його місія стала важливою частиною розширення християнства в імперії.
Серед інших апостолів, які також поширювали вчення Христа, можна згадати Варнаву, Тимофія та Тита. Кожен із них активно працював над заснуванням нових церков і підтримкою християнських спільнот, стаючи прикладом відданості та служіння.
Святий Стахій і святий Амплій, разом зі своїми сподвижниками, залишили важливу спадщину в історії християнства, сприяючи поширенню віри та створенню нових церковних спільнот. Їхні подвиги надихають вірян і сьогодні.
Апостоли від 70-ти Стахій, Амплій, Урван, Наркіс, Апелій та Аристовул (зображення: blagovist.info)
Щоб привернути позитив і щастя у своє життя, візьміть зелену нитку і носіть її з собою в кишені протягом дня.
Цей день вважався вдалим для турботи про домашню птицю. Селяни зазвичай утеплювали курники, щоб забезпечити курям комфортні умови взимку.
Завтра іменини святкують: Анатолій, Артем, Василь, Всеволод, Іван, Інокентій, Кузьма, Микола, Петро, Роман, Сергій, Станіслав, Степан, Олександр, Олексій.
За гороскопом люди, які народилися 31 жовтня - Скорпіони.
Окрім церковного свята, 31 жовтня є кілька державних, професійних та інших свят і пам’ятних днів. Головні з них:
Раніше ми розказували, як насправді виглядає пекло та що чекає на грішників у християнській традиції.
Також дізнайтеся, для чого знімати капелюх у приміщенні й у церкві.
Під час написання матеріалу було використано джерела: сайти ПЦУ, Велика українська енциклопедія, Sogodni Svyato, Вікіпедія.