26 жовтня православні українці вшановують пам’ять святого великомученика Димитрія Мироточця за новим церковним календарем.
РБК-Україна (проект Styler) розповідає про головні заборони дня, народні прикмети і традиції, хто святкує день ангела.
Святий Димитрій народився в Солуні (нинішня Греція) у заможній християнській родині. Його батько, святий Василій, був міським правителем. Після його смерті Димитрій перейняв керування містом, віддано дотримуючись християнських цінностей та захищаючи вірян.
За часів імператора Максиміана (305-311 рр.) розпочалися жорстокі переслідування християн. За вірність християнським переконанням і відмову поклонятися язичницьким богам Димитрія заарештували й стратили, вразивши списом. Згідно з переказом, під час поховання його тіла з нього почало витікати миро, що підтвердило його святість і дало йому титул "Мироточець".
Святий Димитрій, який здійснив багато чудес після смерті, став покровителем воїнів і захисником християн. Його шанування поширилося на всю Європу, особливо у країнах Східної та Центральної Європи, де його вважають одним із найшанованіших святих.
Мозаїка Святого Дмитра Солунського, Київ (фото: Вікіпедія)
Не слід брати до рук незнайомі предмети, аби не скоротити свого життя. Крім цього, утримуйтесь від недобрих вчинків, адже вони можуть повернутися до вас удвічі сильніше.
У цей день важливо не тільки відвідати церкву, а й щиро помолитися перед іконою святого Димитрія, просячи його про захист для всіх, хто перебуває в небезпеці, зокрема для воїнів, які захищають рідну землю.
Святого Димитрія вважають могутнім заступником та покровителем воїнів, і звернення до нього з проханням про силу, мужність та безпеку вважається особливо дієвим у цей день.
Завтра іменини святкують: Антон, Опанас, Василь, Дмитро.
За гороскопом люди, які народилися 26 жовтня - Скорпіони.
Окрім церковного свята, 26 жовтня є кілька державних, професійних та інших свят і пам’ятних днів. Головні з них:
Раніше ми розказували про традиції та заборони Собору архистратига Михаїла.
Також дізнайтеся, у які дні слід міняти постільну білизну, щоб залучити удачу та щастя до вашого життя.
Під час написання матеріалу було використано джерела: сайт ПЦУ, сайт Церкви Воскресіння Господнього, Церковний календар УПЦ.