25 жовтня православні українці вшановують пам’ять святих мучеників Маркіяна і Мартирія за новим церковним календарем. У народі цей день називають Дідівські плачі.
РБК-Україна (проект Styler) розповідає про головні заборони дня, народні прикмети і традиції, хто святкує день ангела.
Святі мученики Маркіан і Мартирій жили в Константинополі, де служили в Константинопольському соборі. Маркіан був читцем, а Мартирій – іподияконом, а також нотаріями Святого Патріарха Павла Сповідника.
У той час в Церкві розгорілася боротьба через єресь Арія, що призвела до переслідувань православних. Імператор Констанцій, син Константина Великого, підтримував цю єресь, переслідуючи православних вірян за їхню віру в Христа як Бога.
Аріани намагалися залучити Маркіана і Мартирія на свою сторону, пропонуючи їм золото та посади, але святі залишилися непохитними. Після погроз і тортур їх засудили до страти. Маркіан і Мартирій прийняли мученицьку смерть у 233 році. Їх тіла були поховані православними християнами, а пізніше, за вказівкою Святителя Іоана Золотоуста, їх мощі перенесли до церкви.
Святі Мученики Маркіан і Мартирій (ікона: kolomija.com)
Здавна у цей день вважалося поганою прикметою їсти хліб, інакше весь рік буде важким. Жінки уникали сліз, адже вважалося, що плач може призвести до нових неприємностей. Крім того, не рекомендувалося багато сміятися, оскільки це могло обернутися великим горем у майбутньому.
Цей день в народі відомий як Дідівські плачі, адже заведено вшановувати пам'ять покійних родичів. Українці помітили, що саме в цей час часто йшов сніг або дощ, і вважали, що природа плаче за тими, хто покинув цей світ.
Завтра іменини святкують: Валерій, Матрона.
За гороскопом люди, які народилися 25 жовтня - Скорпіони.
Окрім церковного свята, 25 жовтня є кілька державних, професійних та інших свят і пам’ятних днів. Головні з них:
Раніше ми розповідали три ймовірних теорії про те, хто насправді написав Біблію.
Також дізнайтеся, як знайти час для молитви кожного дня.
Під час написання матеріалу було використано джерела: сайти ПЦУ, Велика українська енциклопедія, Вікіпедія.