Вознесіння Господнє - одне з двонадесятих свят церковного року, яке відзначається православними на 40-й день після свята Великодня, випало цього року на 25 травня. Цього дня згадують вознесіння воскреслого Ісуса Христа.
Що можна і не можна робити, традиції, прикмети та заборони – у матеріалі Styler далі.
Свято невипадково відзначається через сорок днів після Великодня. Справа в тому, що саме на цей день за законом Мойсеєвим батьки приносили немовлят після народження до храмів до Господа. Відповідно, і на 40-й день після свого Воскресіння Ісус Христос мав увійти до небесного храму.
Відповідно до Євангелій від Марка і від Луки, а також книги Діянь святих апостолів, після свого воскресіння Ісус протягом 40 днів був апостолам, розповідаючи їм про Царство Боже, готуючи їх до майбутнього служіння. Згідно з Євангелією від Луки, після цього Господь привів апостолів на Олеонську гору і розповів про прийдешнє Царство Боже і про те, що скоро Дух Божий зійде на них і вони будуть хрещені Святим Духом. А потім благословив їх і підносився на небо.
Бажано сходити до церкви, провести день у молитвах, сповідатися та причаститися.
Свято завжди випадає на четвер і цього дня немає ні посту, тож дозволено їсти будь-які страви.
У дохристиянські часи люди відзначали перехід із весни в літо. Вважалося, що саме у цей період настає справжня спека. Тоді під час святкування водили хороводи, співали, влаштовували гучні застілля.
Також існує традиція на Вознесіння пекти особливе печиво. Таке частування мало назву "драбинки" (воно символізує сходження Божого Сина на небеса). Робили його у вигляді перекладин із тіста, освячували у церкві, а потім пригощали їм рідних.
25 травня іменини відзначають власники таких імен: Антон, Герман, Денис, Іван, Петро, Семен, Теодор, Федір, Пилип, Ян.
Також читайте, які церковні свята ми відзначимо у травні 2023 року.
Крім того, ми писали, коли Трійця 2023 за різними календарями, і чи будуть додаткові вихідні.