Свято 2 вересня - завтра православні українці вшановують пам’ять святого мученика Маманта за новим церковним календарем.
РБК-Україна (проект Styler) розповідає про головні заборони дня, народні прикмети і традиції, хто святкує день ангела.
Святий Мамант жив у III столітті, народився в Пафлагонії (сучасна Туреччина) у родині благочестивих християн Феодота і Руфіни. Мати святого померла під час пологів, а батько помер невдовзі після цього, тому хлопчика виховувала християнська вдова Амія.
З раннього віку Мамант відрізнявся глибокою вірою і мудрістю. В юності він вирішив проповідувати християнство, що швидко привернуло увагу місцевої влади. За відмову відректися від віри, Маманта заарештували та довго катували. Попри всі муки, святий залишився вірним Христу.
Після численних страждань Мамант був відправлений у гори Кесарії Каппадокійської, де оселився у печері і став пустельником. Легенди свідчать, що він мав дар приручати диких тварин і навіть годував їх молоком своєї кози. Зрештою, Маманта знову схопили і стратили близько 275 року.
Загибель Маманта (зображення: Вікіпедія)
Згідно віруванням і народним традиціям українців, завтра бажано не робити таке:
Також у цей час селяни займалися збором пізньої картоплі. Окрім цього, 2 вересня вважається особливо вдалим для проведення весіль.
Святого Маманта шанували як покровителя кіз і овець, і люди зверталися до нього з молитвами про здоров'я домашньої худоби.
Завтра іменини святкують: Анатолій, Антоній, Василь, Віктор, Володимир, Іван, Леонід, Михайло, Микола, Павло, Петро, Пилип, Стефан.
За гороскопом люди, які народилися завтра - Діви.
Окрім церковного свята, завтра є кілька державних, професійних та інших свят і пам’ятних днів. Головні з них:
Раніше ми розказували про Батьківську суботу у вересні: коли згадувати покійних за новим церковним календарем.
Також читайте, як правильно молитися до свого янгола-охоронця та сильні тексти на кожен день.
Під час написання матеріалу було використано джерела: сайти ПЦУ, УГКЦ, "Благовіст", Вікіпедія.