Православна церква 16 липня вшановує мученика Якинта і святого Анатолія, патріарха Царгородського.
Що можна і не можна робити, як правильно молитися, прикмети та традиції цього дня - у матеріалі Styler.
Святий Якинт походив із Кесарії Каппадокійської та жив у IV ст. У юності він прислуговував у дворі імператора Траяна. Втім коли правителю недоброзичливці донесли, що Якинт є християнином, то його намагалися змусити зректися Хреста.
Юнак не зміг відмовитися від своєї віри, тому його піддали різноманітним тортурам. Якинта заморили голодом у в’язниці. Після смерті його тіло перенесли до рідного міста і поховали у родинному домі.
Святий Анатолій був у V ст. патріархом в Царгороді (Константинополі). Він всіляко сприяв зведенню нових православних храмів, з його ініціативи багато мощей християнських мучеників перевезли у місто. Також Анатолій склав до свята Успіння Стихири (церковні пісні з біблійним сюжетом).
Анатолій особисто коронував нового імператора Лева I Макелла, і це стало першим випадком коронації патріархом правителя у Східній Римській імперії.
Також 16 липня у народі відзначають Маків день. Наші предки у цю дату сіяли мак. Вважалося, що саме в цей день насіння маку є особливо корисним.
День ангела сьогодні святкують: Василь, Анатолій, Герасим, Георгій, Євлампій, Костянтин, Михайло, Марко, Пилип, Хома.
"Всемогучий Боже, котрий терпів на Хресті за всі наші гріхи, будь завжди при мені. Хрест Святого Ісуса Христа, допоможи мені отримати від Тебе спасіння. Христе Святий, віддали від мене всяке нещастя, зло. Хрест Святого Ісуса, вирятуй мене від всяких нещасть: душевних і тілесних. Ісусе Назарянине, розп'ятий за нас, май милосердя наді мною і врятуй мене від злих духів". Амінь.
Читайте також про те, які свята та вихідні українці відзначатимуть у серпні 2023 року.