Не всі знають, що в Україні психіатрична допомога деяким пацієнтам може надаватися вдома. Проте у Програмі медичних гарантій навіть передбачено спеціальний пакет - "Психіатрична допомога дорослим і дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами".
РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на прес-службу Національної служби здоров'я України розповідає, що таке мобільні мультидисциплінарні команди, чи потрібно платити за їхні послуги, а також як саме почати отримувати психіатричну допомогу вдома.
Психіатрична допомога може надаватися вдома, якщо у пацієнтів з розладами психіки та поведінки:
У такому випадку до людини додому приїздить мобільна мультидисциплінарна команда, до складу якої входять:
"Такі команди орієнтовані на надання допомоги пацієнтам, яких виписали після стаціонарного лікування", - уточнили у НСЗУ.
У межах спецпакета Програми медичних гарантій, пацієнти отримують безкоштовно:
При цьому допомога надається мобільними командами за місцем перебування пацієнтів.
В НСЗУ уточнили, що за погодженням з пацієнтами (чи їхніми рідними) така медична допомога може надаватися також за місцем базування мультидисциплінарної команди.
Крім того, пакетом передбачена можливість консультування пацієнта/пацієнтки телемедичними засобами.
Для того, щоб почати отримувати послуги у межах пакета "Психіатрична допомога дорослим і дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами", українцям потрібно:
Уточнюється, що у 2024 році 68 медичних закладів уклали договір із НСЗУ за цим пакетом.
Насамкінець існує ще одна можливість - спостереження лікарем у межах пакета "Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги".
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як отримати безкоштовну консультацію психіатра.
Читайте також, що таке депресія насправді і як її лікують.