Протягом багатьох століть традиційна форма для скарбнички - свинка. Насправді так склалося невипадково й історики навіть мають логічне пояснення цьому.
Про те, чому скарбнички виготовляють у вигляді свинки, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію історика Олександра Алфьорова у You Tube.
Під час підготовки публікації також використали матеріали з Вікіпедії.
"Люди завжди накопичували гроші, якщо це робили вдома - то використовували для цього скарбничку, коли ж закопували - то брали глиняний посуд. Бували скарбнички і у вигляді глечика з прорізним отвором, куди кидали монети", - розповідає історик.
Традиція робити скарбнички у вигляді свині походить із давньої Англії. Річ у тім, що червона глина, з якої робили скарбнички, називалась словом, що за звучанням дуже нагадує "pig" - у перекладі з англійської означає "свиня".
"Потім це слово перестали вживати, але оскільки воно було дуже схоже на "pig", то скарбнички почали робити саме у вигляді свині", - каже Алфьоров.
Одна з найдавніших скарбничок датується II сторіччям до н. е. Її знайшли на території сучасної Туреччини під час розкопок житлового будинку. Вона була зроблена у вигляді грецького храму скарбів і вона мала проріз для монет у фронтоні храму.
У часи Середньовіччя скарбнички виготовляли із заліза, глини, дерева, кераміки. Вже тоді часто зустрічались вироби у вигляді свині. Ця тварина вважалася оберегом удачі та символом родючості, корисності та ощадливості.
У Німеччині досі свиня-скарбничка є символом добробуту. Саме цей образ у сучасності часто використовують у рекламі банків, ощадних програм тощо.
Раніше ми писали про те, коли і як на території України з'явились перші коти.
Читайте також про те, чому ґудзики на чоловічих і жіночих сорочках пришивають по різні сторони.