Це дуже небезпечно. Не запалюйте ароматичні свічки вдома і ось чому
Ароматичні свічки - популярний елемент декору, який не тільки прикрашає оселю, а ще й наповнює її неповторними та дуже приємними ароматами. Втім, не усі вони безпечні. Американський лікар Джон Заде та науковці з Орхуського університету з'ясували, що використання свічок може бути дуже небезпечним.
Чому варто відмовитися від використання ароматичних свічок, розповідає РБК-Україна (проект Styler).
Під час написання матеріалу було використано джерела: TikTok-сторінка лікаря, сайт Daily Express.
Чому не можна палити ароматичні свічки
"Якщо ви використовуєте цю одну річ у своєму домі, вам потрібно негайно припинити це робити", - заявив дерматолог.
За його словами, більшість ароматичних свічок виробляють з парафіну. А під час горіння та нагрівання цей матеріал може виділяти дуже токсичні хімікати. Вони потрапляють у повітря та можуть серйозно нашкодити людині, вважає лікар.
Окрім цього, ароматичні свічки нерідко можуть викликати проблеми зі шкірою. Річ у тому, що спеціальні ароматичні речовини, які роблять свічки настільки популярними, здатні провокувати висипання, зокрема на повіках. Також подразнення може з'явитися на будь-якій ділянці тіла.
Дерматолог радить прибрати з квартири свічки з ароматами (скріншот)
У чому небезпека ароматичних свічок - з'ясовували вчені
Окрім цього, минулого року науковці з Департаменту охорони здоров'я Орхуського університету провели дослідження. Вони встановили, що під час горіння свічок у людей з легкими та прихованими формами астми можуть починатися проблеми зі здоров'ям.
Це стосується не тільки диму від свічок, а й пари, яка виникає під час приготування їжі. У людей, які мають вразливі до подразників органи дихання, можуть початися проблеми зі шкірою. Саме тому науковці радять провітрювати приміщення, де горять свічки. А краще їх палити у кімнатах з відкритими вікнами та дверима.
Раніше ми вже розповідали, що вчені заявили, яка популярна харчова звичка призводить до хронічної хвороби.
Окрім цього, нещодавно стало відомо, що нутриціолог назвала їжу, яка повинна бути в раціоні.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.