Три правила від нутриціолога, які зроблять волосся красивим і здоровим. Ось у чому секрет
Здоров'я волосся залежить від правильного харчування. Навіть найкращі косметичні засоби не допоможуть, якщо в організмі не вистачає поживних речовин для росту волосяних фолікулів.
Про те, що потрібно робити, аби волосся росло красивим та здоровим, пише РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на сторінку нутриціолога Анастасії Голобородько в Telegram.
Як покращити стан волосся з допомогою їжі
"Волосся - мертве полотно, працювати треба з мікробіомом шкіри, цибулиною, живленням її кровʼю. Прикладати до волосся щось - погана стратегія, якщо вона єдина. Звичайно, можна робити процедури, насичувати жирними кислотами, колагеном", - каже експерт.
Голобородько називає три ключові фактори для покращення стану волосся:
- засвоювати їжу
- посилювати кровотік до цибулин, щоб зробити міцнішими та пробудити ріст
- зовнішні примочки
Які продукти корисні для волосся
"Засвоювати їжу, яку ми споживаємо - це означає, не ходити роками з печією, гастритом, недолікованим панкреатитом, жовчним, що ниє, кандидозом, здуттям, не терпіти відвертих симптомів. Робити регулярну перевірку організму, щоб розуміти, що всередині ви в порядку. Дефіцити - часта причина "поганого" волосся", - пояснює нутриціолог.
Вона радить не обмежувати їжу по білку (їсти яйця, риба, морепродукти, вегетаріанські джерела білку). Регулярно споживати нерафіновані олії, насіння, горіхи, оливки і кунжут.
Не урізати цілозернові продути та коренеплоди. Часто їсти ягоди, а не мармелад, чорний шоколад, а не вафлі.
"Погана їжа - це біохімічні зміни, на які впливають як на білкові, так і ліпідні компоненти структури формування волосу", - пояснює Голобородько.
Потрібно посилювати кровотік до волосяних цибулин
Потрібно дбати про здоров'я шкіри голови. Як мінімум ретельно розчісувати, правильно очищати - нормально підібрати догляд та шампунь. Можна використовувати сироватки - пептидні, активаційні з капсаїцином. Застосовувати мезотерапію.
"Волосся, вирощене з нездорової шкіри голови, має ознаки зміненої кутикули (зовнішньої частини) з шорсткістю, жорсткістю або ламкістю, зменшення блиску", - каже експерт.
Незбалансований мікробіом шкіри голови призводить до запалення, лупи, структурних змін волокна волосся, що робить його сухим, ламким і складним для догляду.
Якщо ігнорувати правильне харчування та не дбати про здоров'я шкіри голови, може виникнути мутація клітин фолікулів волосся, що може призвести до передчасного випадіння та втрати кольору/посивіння.
Правильний зовнішній догляд
"Вибирайте засоби не "за запахом". Структура волосся у всіх різна, волосся східноєвропейської людини відрізняється від волосся італійця чи данця. Бажано пам'ятати про захист від сонця та від морозу. Це теж оксидативне пошкодження волосся", - пояснює Голобородько.
Раніше ми писали про те, які жири корисні для здоров'я, а які - його гублять.
Читайте також про те, чому не можна зловживати вітаміном D.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.