Гречана каша сама по собі є дуже корисною, оскільки забезпечує організм необхідною клітковиною і деякими мінералами. Хто і коли вигадав гречану дієту - невідомо, але вона досі є однією із найпопулярніших. Втім, чи ефективна вона?
Відповідь на це питання дає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію тренера Віктора Мандзяка в Instagram.
Гречана дієта передбачає споживання тільки цієї каші протягом 7 або 14 днів. При цьому до каші не можна додавати сіль, цукор і масло.
"Ідея худнути на одному продукті манить своєю простотою - бо більше не треба думати, скільки, що і коли їсти. Сідаєте на монодієту і їсте тільки один продукт - або гречку, або яблука, або кефір. Але за простотою криється певна небезпека і провал у схудненні", - каже тренер.
Річ у тім, що є таке поняття як сенсорно-специфічна ситість - наше тіло не хоче, щоб ми їли одну й ту ж їжу щодня протягом тривалого періоду. І коли ми щодня споживаємо довго один і той самий продукт - він нам проїдається.
"Нас оточує багато смачної їжі, і з кожним днем, що ми сидимо на гречаній дієті, для нас стають все привабливішими вареники, яблука та інші продукти. І врешті-решт людина зривається і дієті приходить кінець", - говорить Мандзяк.
Що ще дуже важливо - щодня наш організм повинен отримувати не лише певну кількість калорій, а й білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінерали, клітковину і воду.
"З одного харчового продукту отримувати все це в необхідній кількості - неможливо. Отже, монодієта - це неможливість досягнути результату і це дуже велика шкода для організму. Тому не треба так худнути", - говорить тренер.
Читайте також про те, о котрій годині найкраще вечеряти, щоб не набрати зайвої ваги.
Раніше ми писали про те, яка риба має бути на столі українців ледь не щодня.