Тренер поділився лайфхаками, як корисно харчуватись за менші гроші
Серед українців побутує міф про те, що здоровий раціон є дорогим, тому не кожен може собі його дозволити. Але насправді нерідко людям потім доводиться витрачати чимало грошей на лікування хвороб, які виникають через неякісне харчування.
Про те, як корисно харчуватись і не витрачати багато грошей, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію тренера Юрія Попка у Facebook.
Чи може бути здорове харчування економним
"Здорове харчування може бути економним, якщо мова не йде про те, як вижити на 1000 - 2000 грн на місяць. Адже при такому бюджеті не може йти мова про здорове харчування, оскільки людина буде вибирати найдоступніші продукти, які часто складаються з неякісної сировини і які не зможуть закрити добову норму білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінералів", - каже тренер.
Він зазначає, що часто люди просто не знають, що купувати і що чим можна замінити.
"Є чимало продуктів бюджетних, які насправді значно корисніші за аналоги, які вартують в 5-10 разів дорожче, але люди купують і свято вірять, що вони оздоровлюються, а ще часто їх купують, бо вони смачні і при цьому не задумуються про насичення та їхній вплив на наш організм", - говорить Попко.
Тренер наголошує, що керуючись всього лиш кількома правилами, можна бюджет на харчуванні скороти і раціон при цьому стане кориснішим та ситнішим.
"Тут вся справа не так в економії, як в раціональності витрат", - наголошує експерт.
Як правильно харчуватись і при цьому не витрачати багато грошей
"Купуйте продукти свіжі, саме головне не оброблені, чим менше люди туди пхали руки і щось робили з ним - тим цей продукт корисніший і дешевший", - говорить Попко.
Що купувати, щоб було економніше:
- крупу з мішка замість каші швидкого приготування
- шмат мʼяса замість ковбаси
- свіжу рибу замість консерви
- свіжі овочі та зелень замість готових міксованих салатів
"Слід навчитись розбиратись в продуктах, розуміти їхній склад, купувати ті продукти, які нам дають ситість. Розуміючи склад продуктів, ви будете знати, які є альтернативи тому чи іншому продукту за менші кошти", - пояснює тренер.
Також слід звертати увагу на ціни там, де ви купуєте. Нерідко ціни на схожі продукти в різних магазинах, супермаркетах різняться на 30-50 %.
Корисні, ситні і доступні продукти:
- гречка, вівсянка плющена та інші цілозернові крупи
- паста з твердих сортів
- борошно
- картопля
- яйця
- куряче/індиче філе
- субпродукти (сердечка, шлуночки, печінка)
- капуста білокачанна
- морква і буряк
- оселедець, скумбрія, карась, короп
Читайте також про те, що відомий тренер розповів, чи допомагає жувальна гумка схуднути.
Раніше ми писали про 6 порад від експерта, як до літа швидко підтягнути тіло.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.