Тренер Аніта Луценко показала, як за допомогою вправ позбутись сутулості і покращити поставу
Спина і хребет - це основа нашого тіла. Якщо вона викривлена, від цього страждає весь організм - опускається тазове дно, виникають головні болі та болі в спині, розвиваються проблеми із суглобами.
Про те, як покращити поставу і позбутись сутулості, пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію фітнес-тренера Аніти Луценко в Instagram.
Чим небезпечна сутулість
"Сутулість - це проблема нашої сучасності, бо в основному ми звикли сидіти скрутившись. Якщо ми хоч три дні сидимо у такому положенні, наші грудні м'язи скорочуються. І від цього, до речі, псується форма грудей. А м'язи на спині розтягуються, вони не активізуються та не звикають нас тримати у правильному положенні", - пояснює Луценко.
Через неправильне положення спини, людина також неправильно тримає шию. Це створює перешкоди для нормального току крові. Через це виникає головний біль, роздратованість, порушення сну.
"Крім того, коли ми сутулимося, у нас ще й "вивалюється" живіт і через це провисає тазове дно. І все це пов'язано із диханням, бо коли ми сутулі - ми дихаємо поверхнево. Також від діафрагми, правильного дихання залежить нетримання сечі і положення тазового дна. Тому це все дуже добре можна виправити за допомогою вправ для постави", - говорить тренер.
Як покращити поставу за допомогою вправ
"Розправляємо плечі, витягуємо шию і таким чином тримаємо поставу. Уявіть, що у вас довгі сережки, які не мають торкатися плеча, тому постійно тягніть шию. Плечі треба опустити і важливо їх не затискати назад, бо потім почне боліти між лопатками. Плечі треба розслаблено "розтягнути" в сторони і вниз", - радить Луценко.
Також тренер зазначає, що достатньо виконувати спеціальні вправи протягом 15 хвилин щодня і це покращить поставу.
Читайте також про те, які вправи ефективніші для спалення калорій - кардіо чи силові?
Раніше ми писали про те, що Аніта Луценко пояснила, чи дійсно кріпатура є ознакою ефективного тренування.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.