Почуття та емоції в українців зараз загострені більше, ніж будь-коли. І це призводить до токсичного оптимізму, яким ми травимо або себе самих, або людей, що нас оточують. І як наслідок - тривожний розлад та купа інших психологічних проблем.
Що таке токсичний оптимізм по-українськи та як робити не варто, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на невролога та психотерапевта Ганну Чередниченко в Instagram.
Як пояснює фахівець, токсичний оптимізм стосовно себе - це спроба приховати реальні емоції, відчуття та проблеми під хибною демонстрацією, що все ок.
Але правда в тому, що ці проблеми потім все одно підіймаються на поверхню, як м'ячики для настільного тенісу, якщо спробувати втримати їх під водою.
Результат: тривожний розлад та купа психологічних проблем.
Токсичний оптимізм стосовно інших - це знецінення емоцій, заборона на прожиття горя. Це викликає почуття провини та сорому, а результатом можуть бути компульсивне переїдання, не прожиття емоцій - посттравматичний стресовий розлад.
"Якщо хтось каже вам, що ваша біда не біда, або надає непрошені поради, кажіть відверто, що це вас ображає, і ви не просили порад. Ви завжди можете сказати, яка саме підтримка вам зараз треба. Інші не мають здогадуватися, вони не екстрасенси. Ви маєте право на свої відчуття, емоції та слова підтримки від самого себе", - підкреслює Чередниченко.
Знецінення почуттів:
Заборона на прожиття болю:
Викликання почуття провини:
Підміна реальних обставин ілюзією:
"Цінуйте свої почуття та почуття інших. У важкій ситуації звертайтеся до спеціаліста", - радить лікар.
Раніше ми писали про те, які 11 природних способів допомагають здолати депресію.
А ще розповідали про те, як розрізнити емоційне вигорання, стрес та втому та коли потрібно до лікаря.