Не тільки під час коронавірусу: коли виникає втрата нюху і чим можна швидко його повернути
Під час пандемії коронавірусу багато хто був наляканий незвичайним симптомом - втратою нюху. Але насправді така неприємність виникає не лише при зараженні COVID-19, а й при багатьох інших захворювань.
Які захворювання викликають аносмію і як можна швидше усунути цю неприємність, розповіли в Telegram-каналі "Бережи себе".
Чому виникає втрата нюху
Аносмія, саме так по-науковому називається втрата нюху, виникає при різних захворюваннях. І цей стан може суттєво погіршувати якість життя, тому що навіть часткова втрата нюху погіршує у пацієнта стосунки з їжею. Це веде до втрати ваги та нестачі поживних речовин. А ще може спричинити депресію та інші психологічні стани.
Втрата нюху буває при:
- Застудах та грипі
- Синуситах
- У разі алергії
- Через нарости в носі (назальні поліпози)
- Іноді внаслідок черепно-мозкової травми
Як можна допомогти у разі аносмії
Насамперед потрібно з'ясувати причину втрата нюху. Якщо це прояв алергії чи застуди, цілком можливо, допоможе звичайне симптоматичне лікування.
Але в деяких випадках потрібно набратися терпіння та просто почекати. Іноді нюх повертається за кілька тижнів чи місяців. У легких випадках допоможуть навіть промивання із сольовим розчином.
Допомогти в такій ситуації можуть краплі зі стероїдними гормонами, особливо якщо втрата нюху пов'язана із синуситом чи назальними поліпами. Але такі краплі виписати може лише лікар.
У затяжних випадках можна практикувати тренування нюху. Як пишуть у Британському медичному журналі, тренування полягає в тому, що людина вдихає ефірні олії певних видів та за певною схемою.
Чи потрібна вам така "гімнастика" після коронавірусу, хірургічного втручання або з інших причин - вирішити може тільки ваш лікар.
До речі, ми розповідали про те, як відрізнити гайморит від застуди.
А також ми писали про чудовий спосіб, який допомагає повернути нюх після хвороби.