Смажені пиріжки з повидлом у багатьох залишаються символом дитинства та юності. Багато років тому здавалося, що смачнішої здоби просто не існує. Такі пиріжки робили з різними начинками та продавали у їдальнях школи чи інституту.
Як приготувати ті самі смажені пиріжки за класичним рецептом – читайте у матеріалі нижче.
Для начинки:
У миску налийте теплу воду, додайте дріжджі та цукор, розмішайте до повного розчинення. Якщо пресованих дріжджів немає, візьміть сухі у співвідношенні 1:3. Тобто вам знадобиться 3 г сухих дріжджів.
Борошно просіюємо в миску і трохи залишаємо на той випадок, якщо знадобиться додати. На борошно висипаємо сіль і додаємо розм'якшене вершкове масло. Тісто спочатку замішуємо ложкою, потім руками. Вимішуємо 7-10 хвилин. Тісто має бути м'яким, еластичним, трохи прилипати до рук, але не залишатися.
Скріншот
Поміщаємо тісто в миску, змащену олією і накриваємо плівкою. Залишаємо на 1 годину у кімнатній температурі. Воно має збільшитися у 1,5-2 рази. Через годину знову обминаємо, закриваємо плівкою та залишаємо ще на 1 годину – для підйому.
Робочу поверхню змащуємо олією. Тісто ділимо на 10 шматочків. Кожен розгортаємо в кульку, накриваємо плівкою і залишаємо на 5-7 хвилин. Потім розкочуємо в коржик, в центр додаємо 1 чайну ложку яблучного повидла.
Пам'ятайте, що начинка має бути кімнатної температури. З гарячою начинкою тісто перекисає, а з холодною погано підніматиметься.
Защипуємо краї пиріжків, кладемо їх на стіл швом вниз на невеликій відстані один від одного. Накриваємо плівкою і залишаємо ще на 10-15 хвилин – для підйому.
Скріншот
Розігріваємо сковороду на середньому вогні, наливаємо рослинну олію шаром трохи більш як 1 см, щоб пиріжки рівномірно прожарювалися не лише знизу, а й з боків.
У розігріту олію викладаємо пиріжки швом донизу. Накриваємо сковороду кришкою та смажимо на середньому вогні до рум'яної золотистої скоринки. Потім прибираємо кришку, перевертаємо пиріжки та смажимо з іншого боку до золотистої скоринки.
Готові пиріжки викладаємо на паперовий рушник, щоб зайвий жир увібрався.
Скріншот
До речі, ми писали про те, як приготувати традиційні вінницькі розрепанці.
А ще розповідали, як готуються справжні українські мазурики.