Такими ви їх ще не куштували: рецепт смажених вареників з картоплею
Вареники, одна з найвідоміших українських обрядових страв, безумовно, більш смачні, якщо їх готувати самостійно. Попри звичний метод приготування, вареники можна не лише варити, а й смажити, надавши тісту хрусткої золотистої скоринки та зберігши соковитість начинки.
Про те, як приготувати домашні вареники з картоплею на пательні чи у фритюрі, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на кулінарний YouTube-канал "Смачна кухня з Наталією Данилюк".
Що потрібно для смажених вареників з картоплею
Для приготування такого незвичного різновиду страви, потрібні наступні продукти:
- борошно - 500 г;
- картопля - 400-450 г;
- окріп - 250-300 мл;
- олія - 500 мл;
- сіль - 1 ч. л.
Як готувати вареники на пательні або у фритюрі
Заздалегідь підготуйте начинку для вареників, ідеально, якщо залишилася відварена картопля після вечері.
В іншому випадку картоплю необхідно помити, почистити - якщо це немолода картопля - і, розрізавши на шматочки, відварити до готовності.
До начинки також можна додати зелень, наприклад, петрушку або кріп - або урізноманітнити смак замаринованою смаженою цибулькою.
Поки картопля готується, необхідно замісити тісто для вареників. Рецептів приготування тіста для вареників існує багато - хтось використовує холодну воду, хтось взагалі надає перевагу кефіру або молоку.
Звісно, різниця в інгредієнтах може впливати на текстуру і смак тіста, та на швидкість приготування.
Для приготування цих смажених вареників радять використовувати окріп - важливо, щоб вода була гаряча, одразу після кипіння. Водночас замішувати тісто потрібно вкрай обережно - щоб не обпектися.
В окрему миску насипте борошно, до 250 мл окропу додайте 3 ст. л. олії та сіль, злегка розмішайте. Зробіть в купці борошна невелике заглиблення ложкою і поступово влийте воду з олією.
Спочатку вимішайте тісто ложкою, якщо суміш занадто щільна - можна долити ще 50 мл окропу. Після того, як температура води зменшиться, тісто можна вимішувати руками, притрусивши робочу поверхню борошном.
Після цього зачекайте приблизно 30 хвилин, щоб тісто охололо. В цей час картоплю потовчіть на пюре.
Розкачайте тісто на тонкий пласт, завтовшки приблизно 0,3 см. За допомогою склянки виріжте з тіста багато "паляничок". Проте не варто робити кружечки занадто великими.
Виріжте з пласта тіста кружечки склянкою (скриншот / Смачна кухня з Наталією Данилюк)
Викладіть всередину палянички приблизно по 1 ст. л. картопляної начинки - та защіпніть краї тіста.
Защіпніть краї вареника (скриншот / Смачна кухня з Наталією Данилюк)
Залийте в глибоку пательню або каструлю з товстими стінками олії так, щоб вона повністю покривала вареники. Добре розігрійте олію - перевірити її температуру можна, зануривши в рідину вареник. Олія має одразу почати булькотіти.
Обсмажте вареники з двох боків до золотистої скоринки на середньому вогні. Після цього обов'язково викладіть їх спочатку на серветки або паперовий рушник, щоб прибрати зайвий жир
До речі, раніше ми розповідали про те, як готувати суп з баклажанами.
Читайте також, як готувати кабачкову запіканку з курячим філе.