4 листопада відзначається Казанська ікона Божої Матері.
У матеріалі Styler читайте про всі традиції та заборони цього свята, а також, хто святкує день ангела.
На Русі свято Казанської ікони Божої Матері вважалося свого роду кордоном між осінню та справжньою зимою. З цього дня чекали настання морозів. Про те, якими вони будуть, судили за прикметами. Так, якщо восени знімали добрий урожай, то готувалися до суворої зими. Якщо ж на Казанську йтиме дощ, то чекали швидкого настання зими.
Казанська осіння – час розрахунків за виконані будівельні роботи. Цей день був останнім, коли господарі могли розрахуватися з усіма робітниками: малярами, теслярами, штукатурами, мулярами, найпростішими найманцями та іншими. Чоловіки поверталися додому з грошима, де на них чекали дружини та накриті столи, що ломилися від страв і пива.
Традиційно в цей день провітрювали підвал, підпалювали ялівець і обкурювали ним приміщення. Робилося це з метою збереження запасів: щоб вони не гнили та не закінчувалися.
Сьогодні іменини відзначають власники таких імен: Ян, Федір, Теодор, Серафим, Павло, Микола, Максиміліан, Костянтин, Іраклій, Іван, Захар, Денис, Григорій, Герман, Вольдемар, Володимир, Василь, Олександр, Єлизавета, Глікерія та Ганна.
Раніше ми розповідали про дивакуваті, незвичайні та цікаві свята, які відзначають у листопаді .
А також перед цим ми писали про магнітні бурі у листопаді 2022 року.