Сьогодні, 30 вересня, свято - православні українці вшановують святого священномученика Григорія, єпископа Великої Вірмені по новому церковному календарю.
РБК-Україна (проект Styler) розповідає про головні заборони дня, народні прикмети і традиції, хто святкує день ангела.
Григорій народився приблизно в 257 році в знатній сім'ї. Його батько, Ананій, був християнином, проте за правління язичницького царя Трдата III зазнав страти. Хоча Григорій виростав у язичницькому середовищі, він згодом прийняв християнство та здобув освіту в цій традиції.
Після звернення до віри Григорій почав активно проповідувати християнство в Вірменії, засновуючи нові церкви та популяризуючи християнські цінності. Його діяльність викликала гнів Трдата III, який переслідував Григорія, ув'язнивши його в темну яму. Проте навіть у важких умовах Григорій залишався непохитним у своїй вірі.
Коли цар тяжко захворів, він покликав Григорія, аби той помолився за його одужання. Після зцілення Трдата III прийняв християнство, і Вірменія стала першою країною, що офіційно проголосила християнство своєю державною релігією.
Згідно віруванням і народним традиціям українців, сьогодні бажано не робити таке:
Не рекомендується спати на несвіжій постільній білизні, адже це може призвести до неприємностей у житті. Вважається, що в цей день не слід укладати контракти, оскільки вони можуть закінчитися невдало. Також не варто носити поношений чи старий одяг, щоб уникнути можливих невдач.
Традиційно в цей день наші предки витрушували стару солому з подушок і матраців, замінюючи її на нову, яку спалювали. Вірили, що цей обряд захищає від поганого ока та сприяє зміцненню здоров'я.
Сьогодні іменини святкують: Василь, В'ячеслав, Григорій, Леонід, Матвій, Михайло, Олександр, Олексій, Петро, Семен, Олександра.
За гороскопом люди, які народилися завтра - Діви.
Окрім церковного свята, сьогодні є кілька державних, професійних та інших свят і пам’ятних днів. Головні з них:
Раніше ми публікували сильні молитви на кожен день, які захистять вас від горя та нещастя.
Також читайте сильні молитви до Богородиці та як їх правильно читати - подробиці.
Під час написання матеріалу було використано джерела: сайти ПЦУ, УГКЦ, "Благовіст", Вікіпедія.