Свято 30 серпня - завтра православні українці вшановують пам’ять святих Олександра, Івана, Павла, патріархів Царгородських за новим церковним календарем.
РБК-Україна (проект Styler) розповідає про головні заборони дня, народні прикмети і традиції, хто святкує день ангела.
Святий Олександр жив у IV столітті і був відомим захисником православної церкви. Він боровся проти аріанства - єретичного вчення, що заперечувало божественність Ісуса Христа і мало широко поширення у Візантійській імперії.
Олександр служив при святому Митрополиті Митрофані, а після його смерті в 326 році став патріархом Константинопольським. Відомий своїм мирним і добрим характером, він здобув повагу серед християн і навіть язичників. Помер у глибокій старості приблизно в 337 році.
Святий Олександр (зображення: kyrios.org.ua)
Святий Іван Златоуст (бл. 347-407) був одним із найвідоміших патріархів Константинополя і належить до трьох святителів разом зі святими Василієм Великим та Григорієм Богословом. Народився в Антіохії, де здобув чудову освіту. Спершу жив як пустельник, але через проблеми зі здоров’ям повернувся до міста, де став дияконом і священником. У 398 році його обрали патріархом Константинопольським.
Святий Іван прославився своїми глибокими і красномовними проповідями, в яких засуджував зловживання серед духовенства та багачів. Це викликало конфлікти з імператрицею Євдокією та іншими впливовими особами, через що його неодноразово виганяли з Константинополя. Іван Златоуст помер у вигнанні в 407 році. Його твори, зокрема тлумачення Святого Письма та літургійні тексти, мають великий вплив у християнській традиції.
Святий Іван Постник (зображення: kyrios.org.ua)
Святий Павло Ісповідник був патріархом Константинопольським у IV столітті, під час конфлікту між православними та аріанами. Після смерті святого Олександра Павла обрали патріархом, але його служіння супроводжувалося постійною боротьбою.
Аріани, за підтримки імператора Констанція II, не визнавали Павла і призначили замість нього Євсевія Нікомідійського. Павла кілька разів виганяли з Константинополя, але він залишався вірним православній вірі. Зрештою, його заслали до Кукузу, де аріани задушили його у 350 році. За свою стійкість у вірі та страждання, Павло отримав титул "Сповідник".
Згідно віруванням і народним традиціям українців, завтра бажано не робити таке:
Також не рекомендується приносити цього дня додому кошеня - воно може стати причиною невдач і притягувати горе.
За народними прикметами, завтра не варто перестилати постіль, інакше вам почнуть часто снитися жахіття.
Здавна у цей день було заведено проводити гучні застілля і святкування. Окрім цього, завтра обов’язково треба навести порядок у домі та відвідати кладовище. Вірили, що це привабить успіх і щастя до вашого життя.
Завтра іменини святкують: Арсеній, Опанас, Олександр, Гавриїл, Григорій, Данило, Іван, Ігнатій, Павло, Петро, Федір, Леонід, Макар, Яків, Єлизавета.
За гороскопом люди, які народилися завтра - Діви.
Окрім церковного свята, завтра є кілька державних, професійних та інших свят і пам’ятних днів. Головні з них:
Раніше ми публікували церковні обмеження у свята - що і чому заборонено.
Також читайте коли будемо святкувати Різдво Пресвятої Богородиці 2024 і що треба встигнути зробити до свята.
Під час написання матеріалу було використано джерела: сайти "Богослов", УПЦ "Благовіст", Sogodni Svyato, Вікіпедія.