Сьогодні, 19 липня, свято - православні українці вшановують пам’ять святої преподобної Мокрини за новим церковним календарем.
РБК-Україна (проект Styler) розповідає про головні заборони дня, народні прикмети і традиції, хто святкує день ангела.
Свята Мокрина народилася приблизно у 324 році в Каппадокії (сучасна Туреччина) в благочестивій християнській родині. Її батьками були Василій Старший та Емілія, а серед її братів і сестер - інші видатні християнські святі, а саме Василій Великий, Петро Севастійський і Григорій Ніський.
Дівчина отримала добре виховання та освіту від своїх батьків, а ім’я - від бабусі, Мокрини Старшої, також відомої християнки. З дитинства виховувалася в істинній вірі та доброчесності.
Мокрина була заручена, але її наречений несподівано помер. Тоді дівчина вирішила присвятити своє життя Богові і ніколи не одружуватись. Разом з матір'ю вони заснували жіночий монастир у родинному маєтку в Анесі, де Мокрина стала черницею. Це стало місцем духовного життя для багатьох жінок, які приєдналися до Мокрини в пошуках духовної досконалості.
Слід зазначити, що Мокрина мала великий вплив на своїх братів. Для них вона була не лише сестрою, але й духовною наставницею. Василій Великий і Григорій Ніський вважали її справжнім прикладом християнського життя і дисципліни.
Пізніше Григорій описав святе життя, чудеса і духовні подвиги своєї сестри у роботі "Життя Мокрини". Цей твір є важливим джерелом інформації про її життя і служіння. Мокрина померла 19 липня 379 року і була канонізована після своєї смерті.
День святої Мокрини (зображення: Вікіпедія)
Згідно з віруваннями і народним традиціям українців, сьогодні бажано не робити таке:
Також не рекомендується ходити в брудному одязі, адже це може притягнути біду і горе до вашого життя.
З давніх часів вважалося, що цього дня починається період дощів. Якщо сьогодні потрапити під дощ, то, за старими повір’ями, цілий рік будеш здоровим.
Сьогодні іменини святкують: Роман, Григорій, Дмитро, Степан, Євгенія.
За гороскопом люди, які народилися сьогодні - Раки.
Окрім церковного свята, сьогодні є кілька державних, професійних та інших свят і пам’ятних днів. Головні з них:
Раніше ми публікували чому в церкві під час молитви хочеться позіхати.
Також читайте чому насправді померлим закривають очі та інші забобони про смерть.
Під час написання матеріалу було використано джерела: сайти ПЦУ, Велика українська енциклопедія, Українська Католицька енциклопедія, Sogodni Svyato, Вікіпедія.