В четвер 19 грудня православна церква вшановує пам'ять мученика Боніфатія. За старим календарем в цей день святкували День святого Миколая.
РБК-Україна (проєкт Styler) розповідає про те, яке свято 19 грудня, а також про заборони, історію та традиції цього дня.
Відповідно до переказів з церковних книг, святий Боніфатій (або Воніфатій) народився близько 284 року в Римі. Його ім'я означало "чинити добро" - бувши християнином, Боніфатій намагався допомагати людям.
Юнак був рабом багатої римлянки Аглаїди, керував її маєтком та жив доволі розгульне життя. Втім, усвідомлюючи свою гріховність, Боніфатій часто молився Богу про рятунок після смерті.
Якось Аглаїда дізналася, що мощі святих допомагають замолити гріхи. Тоді вона відправила Боніфатія в Кілію, де було жорстоке переслідування християн, давши парубку багато золота.
Коли Боніфатій приїхав в Кілію, він полишив супутників та пішов на міську площу, де мучили християн. На питання хто він, святий визнав себе християнином та прийняв муки за віру.
Не дочекавшись Боніфатія, супутники почали пошуки та знайшли мощі святого. Коли слуги принесли їх до Аглаїди, римлянка з пошаною поховала Боніфатія та збудувала на тому місці храм.
Після цього Аглаїда роздала всі кошти жебракам та пішла в монастир, де отримала дар проганяти злих духів. Після смерті римлянки, її поховали поблизу могили Боніфатія.
Пращури вірили, що, якщо в цей день багато снігу, буде хороший врожай жита та пшениці.
Щоб не зазнати невдачі, сьогодні не можна:
За новим стилем, 19 грудня іменини у людей з такими іменами: Тимофій, Аглая, Ілля, Григорій.
До того ж за старим стилем сьогодні день ангела відзначають: Микола, Максим.
Нещодавно ми писали про традиції і заборони Святвечора.
Крім цього, розповідали, хто святкує іменини в грудні.
Під час написання матеріалу було використано джерела: сайти ПЦУ, Місячний календар, Церковний календар, DayToday, Вікіпедія.