13 березня за новим церковним календарем заведено вшановувати Никифора Сповідника. У народі це свято ще називають Никифорів день.
Про те, що можна і категорично не можна робити цього дня, його прикмети читайте у матеріалі РБК-Україна (проект Styler).
Під час підготовки матеріалу використовувалися джерела: сайт ПЦУ, Місячний календар.
Історія святого Никифора Сповідника розпочалася у другій половині VIII століття, коли він народився в Константинополі. Здобувши якісну світську освіту, він присвятив більше уваги вивченню Святого Письма та духовних творів. У часи правління Льва IV він став царським радником, але його головною страстю було відстоювання вшанування святих ікон.
Після кількох років життя у віддаленості, Никифор був обраний святим Патріархом. Його термін правління припав на час Льва V Вірменина, прибічника іконоборчої єресі. Патріарх Никифор віддавав усі зусилля, щоб переконати імператора відмовитися від її поглядів, але за це його відправили в заслання, де він і помер.
Традиції, пов'язані з 13 березня, включають хід на риболовлю, оскільки вважалося, що цього дня чудово клюють різні види риб. Також в цей день відзначається повага до рослин, і вірилося, що потрібно доглядати за садом та саджати нові дерева.
Люди вірять у цілющу силу джерельної води цього дня і використовують її для купання, вважаючи, що вона здатна вилікувати різні недуги.
Іменини відзначають Олександр, Христина, Терентій, Никифор, Фелікс, Лариса, Микола, Михайло та Григорій.
Читайте також, коли в Україні святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці.
А також дізнайтеся, коли починається Великий піст.