Як відомо, для росту рослинам необхідно сонячне проміння, що допомагає в процесі фотосинтезу. Проте потреби листяних улюбленців у світлі відрізняються - аж до того, що деякі надають перевагу тіні.
Про те, які рослини можуть рости в тіні, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Martha Stewart.
Хоста (фото: Wikipedia)
Хости - це тіньовитривалі багаторічні рослини з декоративним листям, які чудово поєднуються з будь-яким садом чи подвір'ям. Попри те, що хости дають квіти, листя є головною виразною рисою рослини.
Можливості використання рослини як естетичного декору безмежні - білі та строкаті хости мають безліч відтінків і візерунків.
Крім того, хости легко вирощувати, адже вони стійкі до складних умов, наприклад, до глибокої тіні.
Лісові флокси (фото: Wikipedia)
Флокс лісовий (Phlox divaricata) утворює килим з дрібних, дещо округлих, зелених листків, на яких навесні з'являються блакитні або білі квіти.
Існує ряд сортів, що утворюють кущі, та цей вид, який полюбляє напівтінь, утворює зелені килими - які навесні створюють чудове море блакиті.
Осіння папороть (фото: Freepik)
Осіння папороть (Dryopteris erythrosora) наповнює сади містикою та безліччю кольорових акцентів.
Нове листя з'являється навесні з іржавим відтінком. Дрібні текстуровані листочки з часом стають повністю зеленими, а восени набувають мідного кольору.
Колеус (фото: Wikipedia)
Колеус стане чудовим доповненням до вашого саду. Від яскраво-червоного листя, обведеного зеленою окантовкою, до кущистої двоколірної коралової рослини - рослина вражає і тішить око переливами кольору.
Колеус любить родючий ґрунт, тому варто регулярно вносити органічні добрива. Доки вони не приживуться, колеуси потребують захисту від інтенсивного прямого сонячного світла, а також сильного вітру.
Гейхера (фото: Wikipedia)
Гейхера - тіньолюбна рослина, яка може похвалитися барвистим, схожим на клен, листям - воно може бути зеленим і бронзовим з відтінками червоного, жовтого і темно-фіолетового.
Гейхера - кущиста рослина, яка утворює сотні колосків з білими квітами наприкінці весни - на початку літа. Рослина надзвичайно холодостійка, але також буде процвітати в спекотному, вологому кліматі.
Бегонія (фото: Wikipedia)
Бегонії - популярний вибір для тіньових садів. Завдяки великій кількості видів, бегонії чудово поєднуються з іншими тіньолюбними рослинами, створюючи одні з найяскравіших цвітінь у будь-якому саду наприкінці сезону.
Водночас радять підгодовувати бегонії добре збалансованим рослинним добривом кожні 2-3 тижні і регулярно їх обрізати.
Тіарелла серцелиста (фото: Wikipedia)
Тіарелла серцелиста (Tiarella cordifolia) - тіньолюбна рослина, що швидко зростає і довго цвіте. Ранньою весною на листі з'являються колоски піноподібних квіток, які високо підіймаються над листям.
Листочки здебільшого зелені, а деякі мають фіолетові прожилки. Квітки здебільшого білі, але є кілька сортів, які мають ніжно-рожеві колоски.
До речі, раніше ми писали про те, які садові рослини обожнюють сонце.
Читайте також, які рослини відлякують мух та інших шкідників.