Відвідування дитячого садка є важливою частиною розвитку дітей, яка допомагає їм набути різноманітні навички та навчитися адаптуватися до нових ситуацій і викликів. Однак для того, щоб адаптація та підготовка до відвідування садочка були легкими, а навчання ефективним - варто слідувати кільком правилам.
Якою повинна бути взаємодія батьків та вихователів, як допомогти уникнути стресу при першому відвідуванні та як впливають домашні ігри на дисципліну малюків, розповіла РБК-Україна (проект Styler) учасниця шоу "Супермама", lifestyle-блогер та засновниця дитячого садочка інноваційного формату Юлія Кичила.
У сучасному садочку важливо створити атмосферу, де дитина відчуває себе комфортно та безпечно. Однак ця атмосфера залежить не лише від роботи вихователів, але й від їхньої взаємодії з батьками. Важливо враховувати індивідуальні особливості дитини та сприяти розвитку її потенціалу.
При вступі до садочка батьки повинні озвучити всі нюанси, пов'язані зі здоров'ям, звичками та вподобаннями дитини. Сімейні ритуали, режим дня, особливості характеру, сильні та слабкі сторони в розвитку. Таким чином, вихователі розроблять свій індивідуальний підхід для малюка.
Тому не можна нехтувати заповненням анкет, відвідуванням святкових подій та заходів в садочку, регулярним спілкуванням з вихователями та заохочення діток за їх успішність на заняттях. Від цього залежить якість освіти, відчуття безпеки та комфорту під час перебування у садочку.
Складність в адаптації і звикання до відвідування дитячого садочка - проблема, яка відома усім батькам. На щастя, сучасні методики дошкільної освіти, передбачають кілька простих правил, що допоможуть вберегти малюка від страху та стресу.
Для того, аби закріпити результати розвиваючих ігор та занять в садочку, обов'язково потрібно займатись з дитиною вдома. В нагоді стануть різні види ігор - аудіальні, вербальні, рухливі, соціальні, настільні, які не просто відволікають від навчання та покращують настрій, а й всебічно розвивають.
Наприклад, для розвитку сенсорно-моторних здібностей можна використовувати крупи або кінетичний пісок. Розвинути мовлення та уяву допоможуть ігри в слова, загадки, асоціації, складання рим, вгадування тваринок за звуком та ін.
Варто памʼятати, що до 6 років діти прагнуть грати в "егоцентричні" ігри - за своїми правилами. Тому коли ми пропонуємо їм гру за встановленими правилами - це дисциплінує і готує до дорослого життя, в якому потрібно дотримуватися певних норм.
Раніше ми розповідали про те, що учасниця "СуперМами" шокувала зізнанням.