Догляд за зубами та порожниною рота стає звичною ранковою та вечірньою рутиною ще з дитинства. Але не всі діє є правильними для збереження здоров'я зубів та порожнини рота. Майже кожен допускає помилки, які шкодять зубам.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на сайт Best life online.
Стоматолог Генрі Хакні розповів, що це особливо шкідливо, якщо ніготь відламується між зубами і залишається там, залишаючи потенційно постійний простір між зубами.
Якщо шматок нігтя залишається між зубами, то це ускладнює видалення залишків їжі під час чищення та прискорює утворення карієсу.
Може здатися цілком розумним спробувати видалити шматочки їжі, що застрягли, будь-яким підручним способом, але це може призвести до серйозних проблем у довгостроковій перспективі.
Часто до таких предметів відноситься волосся, пластикові столові прилади та фольга. На жаль, якщо у людей вже є пошкодження зубної емалі, то частинки цих предметів залишаються між зубами, викликаючи подальшу деградацію.
Жорстке чищення зубною щіткою з твердою щетиною може пошкодити зуби та ясна.
Щоб не подразнити ясна та не пошкодити зуби, обережно масажуйте їх зубною щіткою з м’якою або середньою щетиною протягом двох хвилин два чи більше разів на день.
Пародонтолог Шарона Даян розповіла, що дихання ротом - це щоденна звичка, яка може завдати шкоди зубам.
Коли ви дихаєте через рот, то швидко висихають тканини ротової порожнини, що може призвести до захворювань ясен і карієсу.
Зубочистки можуть здаватися корисним інструментом, коли справа доходить до видалення залишків їжі.
Не можна жувати речі, які не є їстівними. Звички жувати зубочистки може пошкодити зуби та навіть призвести до відколювання.
Використовувати зуби, щоб розривати пакунки або тримати якісь речі, надзвичайно шкідливо. Гризти ручки, олівці, відривати кришки від пляшок або зривати бірки на одязі - це шкідливі звички, яких потрібно позбутися, щоб не нашкодити зубам.
Коли ви страждаєте від кислотного рефлюксу, то шлункова кислота прямує по стравоходу до рота. Зазвичай слина здатна боротися з кислотами, присутніми в продуктах, але коли справа доходить до шлункових кислот, то слина часто не може впоратися з сильним надходженням, що призводить до значної ерозії емалі.
Щоб боротися з цим, експерти пропонують жувати жуйку без цукру, щоб стимулювати більше виділення слини в роті.
Хоча це може здатися не шкідливою звичкою, але хрускіт кубиками льоду може призвести до серйозних проблем із зубами.
Льод може не тільки спричинити втрату емалі, але також може зламати зуб, пошкодити пломби та викликати біль у щелепі.
Червоне вино може змінити колір зубів зуби. Також вживання вина може пошкодити емаль.
Однак, якщо вам важко встояти перед келихом вина наприкінці важкого дня, то просто сполосніть рот водою після того, як вип’єте його, щоб зменшити шкоду.
Усі хочуть мати білосніжну посмішку, але часто використовувати відбілюючі засоби не можна.
Пероксид водню в продуктах для відбілювання може пошкодити емаль. Якщо ви все ж вирішите використовувати ці продукти, обмежте застосування щонайбільше разом на тиждень, інакше ви можете ненавмисно завдати більше шкоди, ніж користі.
Раніше ми повідомляли, чому не можна чистити зуби під час прийому душу.
Також ми писали про 7 причин, чому з'являється карієс навіть при правильному догляді за зубами.