Надання переваги одним елементам гардероба іншому одягу не є чимось дивним, адже зручний светр, красива спідниця або стильне худі можуть бути улюбленими для носіння з багатьох причин. При цьому експерти вважають, що деякі види поведінки, пов'язані з одягом, можуть вказувати на аутизм.
Про це повідомляє Express.
Нове дослідження у Великій Британії показало, що 92% людей з аутизмом схильні до сенсорної чутливості, а 73% "занурених у себе" людей використовують одяг, щоб регулювати свої почуття.
Так, на думку фахівців, чутливість до певних матеріалів та почуття прихильності до предметів гардероба можуть вказувати на такі розлади розвитку нервової системи з певними складнощами у взаємодії із зовнішнім світом, соціалізацією.
Як розповіла експерт з аутизму університету Брістоль доктор Лаура Халл, на ознаки аутизму можуть вказувати ряд типів поведінки, пов'язані з одягом.
1. Прихильність до одягу
Деякі люди з аутизмом можуть звертатися до певних предметів одягу за "підтримкою та розрадою", віддаючи перевагу звичному і знайомому, навіть рутинному гардеробу, і можуть носити те саме день у день.
2. Протидія зміні гардероба
Носіння незнайомого одягу може спричинити відчуття дискомфорту, внутрішній протест чи негативні почуття в деяких людей з аутизмом.
"Носіння знайомого одягу може дійсно вплинути на настрій аутичних людей... Одяг - це не просто предмет, це "рятувальний круг" у повсякденному житті багатьох людей, що допомагає їм почуватися комфортно та безпечно", - каже доктор Халл.
3. Чутливість до певних матеріалів
Ще однією пов'язаною з одягом ознакою, яка може вказувати на аутизм, є чутливість до певних матеріалів або розміру одягу.
"Якщо діти або дорослі надзвичайно чутливі до певних предметів одягу або вважають їх незручними (наприклад, стягуючи шкарпетки чи одяг, або віддаючи перевагу м'яким і безшовним матеріалам, таким як фліс і джерсі), це може бути ознакою того, що у них є деяка сенсорна чутливість, пов'язана з аутизмом", - сказала експерт.
Вона додала, що, як показало нове дослідження, сенсорна чутливість, пов'язана з одягом, однакова для чоловіків та жінок.
Дане дослідження також виявило приголомшливий гендерний розрив щодо діагнозу аутизму.
Так, виявилося, що в середньому дівчата втричі рідше, ніж хлопці, отримують такий діагноз, і дівчатам також потрібно більше часу, щоб його встановити.
Експерт порадив поговорити зі спеціалістами в галузі охорони здоров'я чи освіти, такими як сімейний лікар загальної практики або координатор з особливих освітніх потреб у навчальному закладі, якщо виникла підозра, що ви чи хтось із ваших знайомих може бути з аутизмом.
Нагадаємо, нещодавно стиліст розвіяла популярний міф про чорний колір в одязі, який нібито додає віку.
Раніше ми також публікували список сервісів, де українці можуть безкоштовно отримати психологічну допомогу.