У стародавніх людей був "імунітет" проти раку? Генетики знайшли цьому дивне пояснення
Кількість хворих на рак щороку збільшується і лікарі всього світу шукають все новіші методи боротьби з цим захворюванням. Виявилося, що люди, які жили мільйони років тому, також стикалися з онкологією. Однак вони мали такий стиль життя, який давав їм захист від раку.
Чому стародавні люди мали "імунітет" від раку, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Medical Answers.
Декілька досліджень, які були проведені за останні роки, дали зрозуміти вченим, що давні люди теж страждали від онкології. У людей, що жили мільйони років тому, також були різноманітні пухлини.
Фахівці з Манчестерського університету під час вивчення письмових джерел давнини та давньоєгипетських мумій з'ясували, що у жителя епохи Птолемеїв (IV-I століття до нашої ери) була злоякісна пухлина.
Також сліди раку вчені знайшли в австралопітека, який пішов з життя у віці 12-13 років приблизно два мільйони років тому.
А найдавніший відомий випадок цієї хвороби знайшли дослідники з Південної Африки. У гомініда, який помер 1,7 -1,8 мільйона років тому були пухлини на кістках стопи.
За словами вчених, для стародавньої людини захворіти на онкологію було рідкісним явищем. Зараз - ця хвороба зустрічається на кожному кроці й дослідники пояснюють це впливом сучасного способу життя.
Британські вчені вказують, що останні 300 років пухлини стають однією з головних причин смерті у промислово розвинених країнах. При цьому показник захворюваності значно виріс у дітей. І всьому виною саме нездорове харчування та спосіб життя.
При цьому дослідники з Гарвардського університету вважають, що 75% випадків смерті від раку в західних країнах можна зупинити. Наприклад, за допомогою скринінгу і виявлення новоутворень на ранніх стадіях.
Також вчені вважають, що потрібно виключити найголовніші негативні фактори сучасного життя: куріння та алкоголь, стрес, порушення сну, зайву вагу, малорухливий стиль життя.
Раніше ми писали про те, що вчені пояснили, чому наш ніс "тече" у холодну погоду.
А ще розповідали про те, що дослідники з'ясували, як сифіліс попав у Європу.