У світі дикої природи існує безліч тварин, які внаслідок еволюції розвинули унікальні здібності та навички. Ці особливості допомагають їм адаптуватися до різних умов середовища та виживати у складних ситуаціях.
РБК-Україна (проект Styler) зібрало список із 5 тварин з унікальними здібностями.
Здібності лірохвостів справді вражають. Ці птахи, що живуть в тропічних лісах Австралії, довели мистецтво вокальної імітації до таких висот, що можуть відтворити майже будь-який звук, який почують.
Ці пернаті маестро також можуть із великою точністю імітувати механічні звуки. Металевий брязкіт бензопил, дзижчання затворів камер і навіть рев автомобільної сигналізації - здається, немає нічого недосяжного для їх вокальних талантів.
Дослідники вважають, що така майстерність мімікрії була розвинута задля приваблення партнерів та встановлення своєї території.
Великий лірохвіст (фото: Вікіпедія)
Коли справа доходить до швидкості, майже ніхто не може зрівнятися з сапсаном. Цей непримітний хижий птах полює у техніці, яка називається "стріла, що падає" та є майстром аеродинаміки.
Знаходячись високо у небі, сапсан складає крила і різко падає вниз із неймовірної висоти. Птах наче кидає виклик гравітації - пікірування сапсана досягає дивовижної швидкості, до 150 км/год - а іноді й швидше. Це дає сапсану можливість ловити здобич у польоті та нападати з ювелірною точністю.
Неймовірно швидкий сапсан (фото: Вікіпедія)
Каракатиці вміють миттєво змінювати свою зовнішність, підлаштовуючись під будь-який фон або ситуацію. Ці чудові головоногі мають на шкірі спеціалізовані клітини, які називаються хроматофорами та містять пігменти, що дозволяють істоті швидко розширюватися або стискатися. Це дозволяє каракатиці змінювати колір і малюнок своєї шкіри з максимальною точністю.
Окрім цього, каракатиця має спеціальні м'язи на шкірі (деякі називають їх "присосками"), які допомагають їй створювати тривимірну текстуру, що імітує поверхні, з якими вона стикається.
Переслідуючи здобич, каракатиця може змінювати свій зовнішній вигляд, імітуючи каміння чи корали, потроху наближаючись і не викликаючи підозри жертви. А зіткнувшись із небезпекою, може "перетворитися" на хижака, вигляд якого буде відлякувати потенційну загрозу.
Каракатиці в акваріумі Джорджії (фото: Вікіпедія)
Креветка-пістолет хоч і маленька, але може себе захистити. Вона озброєна однією могутньою клешнею, якою створює кавітаційний міхур - крихітний підводний вакуум, який вибухає і створює ударну хвилю.
Ця ударна хвиля досягає температури 4000 градусів за Цельсієм і може позмагатися гарячністю з поверхнею сонця.
Креветка звичайна (фото: Вікіпедія)
Волохата жаба, також відома як жаба жаху, - тварина, що показує виняткову хоробрість при зіткненні з небезпекою. Її унікальний механізм захисту вийшов на новий рівень і викликав значний інтерес у дослідників та вчених у всьому світі.
Відчувши загрозу, жаба ламає кістки фаланг, перетворюючи їх на гострі, загострені шипи, що виступають зі шкіри. Вони призначені для захисту від нападників і для відлякування хижаків. Родом з Африки, ця відносно велика жаба зазвичай зустрічається в тропічних лісах і болотах.
Волохата жаба може виглядати потворно (фото: Вікіпедія)
Раніше ми пояснювали, що світло ні до чого: що насправді приваблює комах?
Також дізнайтеся про 5 найнебезпечніших тварин, які ніколи не стануть домашніми улюбленцями та в чому причина.
Під час написання матеріалу було використано джерела: List Verse і Вікіпедія.