Нефролог пояснила, як правильно виміряти артеріальний тиск
Чи знаєте ви, що наш артеріальний тиск протягом доби коливається? І його слід контролювати. Але для цього потрібно вміти правильно вимірювати свій тиск. Але не всі слідують правилам.
Про те, які існують правила вимірювання артеріального тиску РБК-Україна (проєкт Styler) розповідає завдяки допису лікаря-нефролога Анни Петрової в Instagram.
Чому важливо вміти вимірювати артеріальний тиск
"Банальне фізичне або емоційне навантаження може спричинити його зміну, як наслідок серцево-судинна система постійно підлаштовується під наш ритм життя. Тому ми не втрачаємо свідомість, коли швидко підхопившись починаємо наздоганяти маршрутку, яку проґавили", - каже нефролог.
За словами лікаря, правильно виміряти артеріальний тиск має вміти кожен, але як виявляється у багатьох ця проста маніпуляція викликає труднощі. Хтось 100% впевнений у своїх діях, але допускає безліч помилок про які навіть не здогадується.
Правила вимірювання артеріального тиску
Перше - треба підготувати місце для цієї процедури. Воно має бути з комфортною температурою і освітленням
- пам’ятаємо, що на холоді судини звужуються, а тиск злегка підіймається. У спеку навпаки - судини розширюються, а тиск знижується.
- потрібно підібрати стілець зі спинкою, щоб м’язи спини були максимально розслабленими
- встановити стілець біля столу боком. Він повинен бути правильної висоти, щоб передпліччя вільно лежало на горизонтальній поверхні, а середина плеча руки, на якій ми вимірюємо тиск розташувалася на рівні з серцем.
Друге - дотримуватися певних умов вимірювання тиску
- вимірюємо артеріальний тиск у стані спокою
- чекаємо 30 хвилин після того, як ми поїли, смакували каву або міцний чай, палили, виконували фізичні вправи, знаходились в стані нервового напруження.
- вимірювання проводимо в сидячому положенні
- ноги опускаємо вниз на рівень підлоги
- не перехрещуємо ноги, щоб не здавлювати магістральні судини
- виключаємо телевізор, радіо, гаджети
- не сміємося і не розмовляємо.
Як правильно вимірювати артеріальний тиск (фото: Freepik)
Правильний процес вимірювання артеріального тиску
- Манжетку накладаємо на плече на рівні серця - це приблизно на 2 сантиметра вище ліктьового згину. Лікар зазначає, що чим нижче накласти мажетку, тим нижче будуть показники. А також, під манжеткою має проходити 1 палець, тобто сильно затискати руку не потрібно.
- Звільняємо від одягу плече, на якому вимірюємо артеріальний тиск та випускаємо повітря з манжетки тонометра.
- Всі гумові магістралі тонометра мають вільно розташовуватися - без перегинів та викрутів.
- Спочатку вимірюємо тиск на обох руках, якщо тиск не відрізняється, то далі вимірюємо його на неробочій руці, тобто, якщо ви правша - вимірюємо на лівій руці.
- Якщо на одній руці артеріальний тиск вищий, ніж на другій, надалі завжди вимірюємо на тій верхній кінцівці, на якій показник вищий.
- Артеріальний тиск вимірюємо два рази з інтервалом у дві хвилини, щоб кровотік встиг відноситися.
- Якщо результати вимірювання не перевищують 5 одиниць, вимір припиняється. Але якщо результати відрізняються більше, ніж на 5 одиниць - визначаємо середній результат.
Раніше ми розповідали про те, які звички шкодять серцю та судинам.
А також читайте про те, як війна впливає на здоров'я серця та судин.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.