Список популярних "дитячих" ліків, які можуть нашкодити малюкам
![Список популярних "дитячих" ліків, які можуть нашкодити малюкам](https://www.rbc.ua/static/img/f/r/freepik__com__78__650x410.jpg)
До лікування дітей треба ставитися особливо уважно, адже маленький організм реагує інакше, ніж дорослий. Тож перед тим, як купувати розрекламовані або порекомендовані "сусідкою" препарати, подумайте і почитайте рекомендації доказових лікарів.
Про небезпечні "дитячі" ліки в Instagram розповіла доктор Роксолана Гоголь.
Муколітики, тобто сиропи від кашлю
Дітям до 4-5 років заборонено давати муколітики. Вони розріджують мокроту, збільшують її кількість і дитина у такому віці просто не може ефективно відкашлювати. Тому виходить, що легені "тонуть" у мокроті.
У такому разі ще й може приєднатись бактеріальна флора та спричинити важке ускладнення - пневмонію. Набагато краще просто давати пити багато рідини.
Ороантисептики, або спреї у горло
Вони надто подразнюють ніжну слизову малюка (навіть, якщо пшикаєте на "щоки") і можуть спричинити рефлекторний ларингоспазм. Дуже важке ускладнення, через яке дитина не може вдихнути повітря.
А ще часто ці спреї містять барвники та ароматизатори, що спричиняють алергії.
Гелі з анестетиком при прорізуванні зубів
У 2014 році FDA (США) заборонило використовувати гелі з лідокаїном та бензокаїном, так як вони впливають на мозок та серце дитини. При передозуванні можуть бути: загальмованість, судоми та порушення дихання.
Тому єдине, що ми можемо робити у такому разі - давати парацетамол та ібупрофен, спеціальні гелеві гризунці, які можна охолоджувати та грудне вигодовування.
Судиннозвужуючі краплі у ніс
Їх теж потрібно застосовувати дуже обережно та лише після призначення лікаря. Дорослих це стосується також.
Максимальний термін призначення 3-5 днів та з 6 років, інакше іде зворотній ефект (атрофія слизової) та звикання, а у малих дітей вплив - на судини головного мозку.
Інгаляції травами, картоплею і т. д.
Давно варто забути про ці древні методи лікування ГРВІ. Їхня дієвість взагалі не доведена. Таким чином можна ще й нашкодити. Трави - сильні алергени і часто викликають бронхомпазм, а гаряча пара може спричинити опік слизової.
Препарати, які треба дробити
Якщо вам призначають всілякі "Лісобакти", "Стрептоциди", які треба дробити, терти у порошок, задумайтесь. Для діток є свої визначені препарати у допустимих формах випуску: сироп, суспензія, менші дозування.
Раніше ми писали, які речі не можна купувати на секонді.
Також дізнайтеся, як по обличчю розпізнати поширену венеричну хворобу.