Побутова хімія може зберігатися дуже довго і багато людей помилково вважають, що більшість засобів для прибирання можуть термін придатності не мають. Однак згодом частина таких засобів може стати не просто неефективною, але ще й небезпечною.
Скільки можна зберігати засоби побутової хімії та коли їх варто викинути – читайте у матеріалі Styler.
Після того, як ви відкрили пляшку, його можна використовувати спокійно не менше 12 місяців. Він справлятиметься зі своїми завданнями. Через пів року у пляшці відбілювача може розпочатися процес розпаду хімічних елементів, і ефективність почне падати.
Процес розпаду триватиме довго і знадобиться ще 6 місяців, щоб засіб втратив свою ефективність, а токсичність збільшилася. Зберігати відбілювач варто в комфортній температурі - не нижче +7 градусів і не вище +21 градуса.
У запечатаному вигляді упаковка може зберігатися довго – щонайменше 12 місяців. Коли ви відкрили упаковку, у вас є всього 6 місяців використовувати засіб.
Погіршення якості можна буде помітити легко – частинки порошку погано вимиватимуться з волокон тканини. Це небезпечно для шкіри, тому що може викликати подразнення у людей з чутливою шкірою або алергіками.
Термін придатності будь-якого засобу для миття посуду – від 12 до 18 місяців. Навіть у запечатаному вигляді та за належних умов зберігання після цього терміну засіб почне втрачати свої якості. Миюча формула почне руйнуватися, і концентрація гелю стане більш рідкою.
Такий засіб у запечатаній та герметичній упаковці може зберігатися до трьох років. Відкрита ємність чи пакет – до 12 місяців. Поступово, при контакті з повітрям засіб почне втрачати свої корисні якості. Не забувайте струшувати чи збовтувати перед кожним використанням.
Цей засіб часто використовують не тільки для обробки ран, але і для видалення старих плям. Не варто купувати перекис у великій тарі - маленька буде найоптимальнішою.
Річ у тому, що перекис за пів року починає втрачати свої корисні якості. Це відбуватиметься поступово. Зберігати баночку потрібно в темному та прохолодному місці.
Ці таблетки теж мають термін придатності й насправді вони будуть придатні 15 місяців. Після закінчення цього терміну капсули використовувати не рекомендується, оскільки можуть виникнути алергічні реакції.
Термін зберігання цієї рідини – до 2 років. Але звертайте увагу на етикетку – там вказані умови зберігання та термін. До складу входить нашатирний спирт, який при неправильному зберіганні може викликати головний біль.
Відкрита упаковка соди може зберігатися трохи понад 6-8 місяців. Перевірити ефективність соди можна дуже просто – капніть на дрібку соди оцет чи лимонну кислоту. Якщо терміни не вийшли, то сода вступить у хімічну реакцію і почне пінитися. Якщо ефекту немає, то сода вже зіпсована.
До речі, ми писали про те, що робити, якщо світло вимкнули під час роботи пральної машинки.
А ще розповідали про те, як зробити універсальний порошок для прання із трьох інгредієнтів.