В Україні з 1 червня зросли тарифи на використання електроенергії. Чи буде зростати надалі ціна за світло для громадян - питання, яке хвилює кожного.
Відповідь на нього в ефірі телемарафону "Єдині новини" дав народний депутат України, голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк.
Нардеп запевнив, що у найближчому майбутньому тарифи на електроенргію ніхто збільшувати не планує.
"На мою думку, українцям у цьому році не варто очікувати перегляду ще раз тарифів на електроенергію. Тому що було підняття тарифів з 1 червня. Він дійсно не покриває реальну собівартість електроенергії і далекий від ринкової вартості. Але ми розуміємо, що навантаження на гаманець українців і так достатньо велике, і ціни не тільки на електроенергію, вони збільшуються на все", - повідомив він.
Нагорняк також додав, що скоріш тариф на світло за все переглядатись не буде, але за умови, що буде благополучно пройдений осінньо-зимовий період.
"Хоча ми розуміємо, що росіяни готують чергові ракетні атаки на нашу енергосистему. Але це ми будемо бачити вже ближче до зими. Я так сподіваюсь, що в цьому році українцям не будуть підвищувати тарифи", - наголосив експерт.
Зараз ринкова ціна сьогодні сягає 7 грн за кіловат електроенергії. Звичайно, це певне навантаження на бізнес і на собівартість тої продукції, яку виробляє сьогодні український бізнес, зазначає Сергій.
"Ситуація надскладна в енергосистемі сьогодні через наслідки ракетних ударів, пошкодження нашої енергосистеми. Більше 10 млрд грн тільки за оцінками Світового банку. Насправді ціни можуть різнитися", - резюмував Нагорняк.
Також про те, що тарифи не підійматимуться говорив раніше й міністр енергетики Герман Галущенко.
"Ми наразі не плануємо чергове якесь збільшення тарифу. Ми дуже сподіваємося, що з цим тарифом пройдемо весь опалювальний сезон", - сказав очільник відомства.
При цьому він зазначив, що передбачати щось важко, адже минулого року щоденні інтенсивні ракетні атаки на енергосистему почалися 10 жовтня і закінчилися 9 березня - тобто, тривали майже протягом всього опалювального сезону.
Читайте також 5 фінансових лайфхаків, які допоможуть грамотно розпоряджатись грошима та економити.
А також ми писали про те, як економити сотні гривень після зростання тарифів на воду.