Магнітна буря червоного рівня накриває Землю, і вже в другій половині дня багато людей можуть відчути погіршення самопочуття. Неспокійною магнітосфера буде найближчі кілька днів.
Коли Землю накриє сильна магнітна буря, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) із посиланням на Meteoagent.
На Сонці часто відбуваються спалахи та вибухи, внаслідок яких у простір викидається велика кількість сонячної енергії. Ця енергія складається із заряджених частинок (протонів та електронів). А викиди відбуваються у різні боки, зокрема й у бік Землі.
Заряджені частинки можуть швидко переміщатися у просторі, і коли ці потоки досягають магнітосфери Землі, відбувається активність, яку називають магнітними або сонячними бурями.
Залежно від потужності, фахівці класифікують бурі за К-індексами - від 1 до 9. Чим вище К-індекс, тим інтенсивніша буря та її наслідки. Бурі понад К-індексом 5 - це бурі червоного рівня, які можуть впливати на життєдіяльність людини.
Такі бурі можуть проводити самопочуття людини, порушувати роботу джерел зв'язку: супутників, GPRS, вишки стільникового зв'язку, радіочастоти. При бурях вище за К-індекс 7 можуть спостерігатися полярні сяйва.
За даними супутникових систем NOAA, TESIS та міжнародних метеорологічних лабораторій у всьому світі, буря червоного К-індексу 5 накриє Землю у другій половині дня 2 січня. Весь день 3 січня спостерігатиметься буря К-індексу 4, а 4 січня Землю знову накриє бурею червоного рівня К-індексу 5.
У спокійний стан магнітосфера прийде лише 5 січня.
Прогноз магнітних бур (скриншот)
Існує чимало досліджень, які підтверджують взаємозв'язок між магнітними бурями та самопочуттям людини.
Люди часто скаржаться на такі симптоми:
У дні магнітних бур люди частіше звертаються за допомогою до медиків, скаржаться на погіршення стану.
Найбільшу небезпеку магнітні бурі становлять астронавтів, які знаходяться поза зоною захисного екрану земної атмосфери. Вони мають ризик піддатися високим рівням радіації, що у рази підвищує ймовірність виникнення раку.
Медики дають загальні рекомендації та радять у такі дні більше відпочивати, стежити за здоров'ям та повноцінно висипатись. А також:
Раніше ми писали про те, як магнітні бурі впливають на наш мозок.
А ще розповідали, як пережити магнітні бурі.