Лазерна епіляція залишається однією з найпопулярніших косметологічних процедур у світі, але навколо неї все ще існує багато міфів. Чи шкідлива вона? Чи призводить до онкології?
РБК-Україна (проект Styler) розбирає найпоширеніші з них та пояснює, чому вони не мають наукового підґрунтя.
Міф 1: Лазерна епіляція пошкоджує та руйнує кістки
Це твердження абсолютно безпідставне. Лазерний промінь, який використовується під час процедури, проникає лише на глибину 1-4 мм - саме до волосяних фолікулів у шкірі. Він не впливає на кісткову тканину, жировий прошарок чи інші структури, розташовані глибше.
Міф 2: Лазерна епіляція викликає рак
Наукові дослідження не підтверджують зв’язку між лазерною епіляцією та онкологічними захворюваннями. Лазерне випромінювання, яке застосовується в цій процедурі, не містить ультрафіолетових променів, які можуть пошкоджувати ДНК клітин і провокувати рак. До того ж лазер діє лише на верхні шари шкіри, не проникаючи у внутрішні органи.
Міф 3: Лазерна епіляція пошкоджує матку та внутрішні органи
Лазерний промінь впливає виключно на поверхневі шари шкіри, де розташовані волосяні фолікули. Він не може досягати матки чи будь-яких інших внутрішніх органів. Тож процедура є безпечною для репродуктивного здоров’я жінок.
Дерматологи та косметологи наголошують, що лазерна епіляція, проведена у сертифікованих клініках із дотриманням усіх медичних протоколів, є безпечною процедурою. Вона не викликає онкологічних чи інших захворювань, якщо виконується професіоналами із використанням якісного обладнання.
Обирайте клініку з медичною ліцензією. Перед процедурою обов’язково переконайтеся, що заклад має всі необхідні дозволи та працює із сертифікованим обладнанням.
Консультація дерматолога. Перед початком епіляції важливо пройти огляд у лікаря, щоб виключити можливі протипоказання.
Дотримуйтесь рекомендацій спеціаліста. Після процедури важливо слідувати порадам з догляду за шкірою, щоб уникнути подразнень.
Лазерна епіляція є ефективним і сучасним методом позбавлення від небажаного волосся. Усі міфи про її шкідливість залишаються лише вигадками, які не підтверджуються науковими дослідженнями. Обирайте професійних спеціалістів, дотримуйтесь рекомендацій, і результат потішить вас без жодних ризиків для здоров’я!
Раніше ми повідомляли, як швидко відростити надмірно вищипані брови.
Також дерматологи назвали частину обличчя, яка "зникає" з віком.
В матеріалі використані джерела - Instagram науково-доказового блогера Яни Токар, Facebook-сторінка клініки "Доказові".