Різдвяник асоціюється із зимовими святами, але щоб ця рослина вчасно потішила рясним цвітом, треба за нею правильно доглянути восени.
Про те, які процедури змусять різдвяник цвісти, пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію каналу "Дім і присадибна ділянка" в YouTube.
"Цвіте різдвяник у зимовий період, та якщо цього не відбувається, значить, щось не так із його доглядом. Це може бути через неправильний горщик. Якщо він занадто великий - то рослина буде нарощувати кореневу систему, а не формуватиме бутони. Горщик має бути втричі нижчий за висоту різдвяника", - каже садівниця.
Вона радить дотримуватись наступних правил догляду за рослиною:
"Дотримуючись цих нехитрих правил, ви отримаєте першу бурхливу хвилю цвітіння, після завершення якої різдвянику потрібно дати відпочити протягом приблизно 2-3 тижнів", - каже садівниця.
Після цього треба зменшити полив і прибрати підживлення. Тоді знову з’являються бутони і декабрист готовий до другої хвилі, під час якої треба за них доглядати за тією ж схемою.
Восени у рослини період спокою. Відповідно її потрібно тримати за температури не вище 16 градусів і не підживлювати її. Різдвяник можна залишити у коморі.
"Якщо ви хочете, щоб рослина зацвіла саме на різдвяні свята, наприклад на 25 грудня, то треба відрахувати 50 днів назад і в цей день треба внести вазон у будинок, вибрати йому постійне місце, щоб потім його не переміщувати", - радить експерт.
Потрібно після цього рослину підживлювати калієм і фосфором, та поливати двічі на тиждень.
Жовтень-листопад - це період спокою для різдвяника. У цей час рослина має "відпочивати" у прохолодному місці. Поливати потрібно один раз на тиждень. З другої половини листопада полив і обприскування має бути через день.
У листопаді-грудні у різдвяника розпочинається період бутонізації. Тоді має бути полив рясний і регулярний в міру підсихання ґрунту.
У грудні-лютому під час цвітіння не пересувайте і не рухайте рослину, щоб різдвяник не скинув квіти", - радить експерт.
У період росту (березень-серпень) має бути рівномірний полив м’якою водою, тепло і підживлення двічі на місяць добривами для кактусів.
Раніше ми писали про те, як восени обрізати пеларгонію, щоб вона рясно цвіла у наступному році.
Читайте також про 5 кімнатних рослин, які не вимагають частого поливу та особливого догляду.