Що їсти у спеку, аби не втрачати важливі мінерали. Дієтолог назвала обов'язкові продукти
Під час спеки люди багато потіють, через що втрачають важливі для організму мікроелементи. Поповнити їх запас можна з допомогою певних продуктів.
Про це пише дієтолог Оксана Скиталінська у Facebook.
Що їсти у спеку, аби не втрачати мінерали
"Якщо узагальнювати, то це приблизно так і є: влітку ми потіємо, з потом втрачаємо електроліти - калій, магній, кальцій та інші, які необхідні для наших мʼязів, мозку і периферійної нервової системи, серця, судин. Для отримання енергії з білків, жирів, вуглеводів і для величезної кількості інших біохімічних процесів", - пише експерт.
Вона ділиться списком продуктів, які найкраще їсти у спеку, аби поповнити запас електролітів.
"Печена картопля - найбагатше джерело калію. Вживайте її охолодженою до кімнатної температури, тоді не наберете вагу і підгодуєте свої "дружні" бактерії в кишківнику корисним крохмалем. Саме він робить охолоджену печену картоплю цупкою і глевкою. Якщо додасте квашений огірочок, одержите порцію натрію і лактобактерій", - пояснює дієтолог.
Скиталінська зазначає, що висока температура повітря - це стрес для організму, який потребує більше антиоксидантів, вітаміну С. Тому треба їсти ягоди й зелень.
"Кава також багата антиоксидантами, покращує роботу печінки, мозку, але трошки стимулює сечовиділення, тому запивайте водою, можна ледь підсолити і підкислити соком лимона, або випити солоної мінеральної води", - каже експерт.
Яких продуктів потрібно уникати під час спеки
Деякі продукти можуть негативно впливати на організм під час спеки. Тому намагайтесь уникати наступні категорії:
- червоне м'ясо важко перетравлюється, краще їсти дієтичні сорти
- молочні продукти, окрім кефіру, можуть спровокувати нетравлення шлунку
- солодощі, бо місять багато цукру, що може спровокувати різкий викид глюкози в кров, краще їсти фрукти
- сечогінні продукти - газовані напої, спаржа, банани, манго - бо з ними організм втрачає багато води
- алкогольні напої, бо вони збільшують навантаження на серце
Читайте також про те, як їсти кавун, аби ним не отруїтись.
Раніше ми писали про те, як зрозуміти, що пора худнути заради здоров'я.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.