Домашні коти у пориві гри або під час роздратування можуть подряпати чи вкусити свого господаря. І такі рани болісні й часом довго не гояться. Існує навіть наукове позначення – хвороба котячих подряпин.
Чим небезпечні такі подряпини та як їх потрібно правильно обробляти, розповіли у Telegram-каналі "Бережи себе".
Це бактеріальна інфекція, яку можуть нам передати коти разом з укусом чи подряпинами від пазурів. Крім рани від зубів або кігтів кота, ця хвороба може проявлятися ще й тоді, коли ваш пухнастик облизав пошкоджену ділянку шкіри.
Зазвичай хвороба котячих подряпин проявляється через 3-14 днів після укусу чи подряпини. Рана починає запалюватися, припухати, червоніти чи навіть гноїтися.
Можуть бути такі симптоми:
Через деякий час можна помітити, що лімфовузли біля запаленої ділянки також запалюються – стають чутливими, припухають, болять.
Зазвичай такий хворобливий стан проходить самостійно і не потребує особливого лікування. За даними лікарів, лише 14% пацієнтів мають ускладнення.
"Це можуть бути неврологічні або серцеві наслідки, менінгоенцефаліт, енцефалопатія, судоми або ендокардит. Таке може статися з людиною, яка має імунодефіцит", - підкреслює інфекціоніст Олена Луцька.
Наприклад, захворювання може поширитися на нервову систему, страждає печінка, селезінка. У таких ситуаціях потрібне лікування антибіотиками, які може призначити лише сімейний лікар.
Хворобу котячих подряпин провокує бактерія Bartonella henselae, якою інфіковано понад 40% котів. При цьому коти зазвичай виглядають абсолютно здоровими. Найчастіше цією бактерією інфіковані кошенята до року.
Насамперед остерігайтеся вуличних котів - тварини найчастіше заражаються цією бактерією від бліх. Для домашніх котів намагайтеся використовувати спеціальні нашийники та засоби від бліх.
Під час ігор з котами будьте обережні та стежте, щоб домашні вихованці не виявляли агресію, у тому числі й до маленьких дітей.
Якщо кішка вас подряпала, то рану потрібно обробити. Промийте її чистою водою з милом. А потім слідкуйте за своїм самопочуттям і станом рани. При появі симптомів зверніться до лікаря.
До речі, раніше ми писали про те, чому кіт може напасти на ліжко господарів.
А ще розповідали про те, чому собаки облизують обличчя своїм господарям.