Що можна їсти перед сном, якщо відчуваєте сильний голод: список продуктів від експерта
У багатьох виникає відчуття голоду у вечірній час, коли вже треба лягати спати. Наїдатися перед сном - погана ідея, бо так шлунку буде важко перетравлювати їжу, та й зайві калорії відкладуться у вигляді жиру. Але мучитись в ночі від голоду - теж не вихід.
Про те, що можна і не можна їсти перед сном, пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію фітнес-тренера Юрія Попка у Facebook.
Що робити, якщо ввечері хочеться їсти
"Буває таке, що не можете заснути, бо "смокче в ямці", потрібно щось перекусити. Наприклад, коли ви дуже рано повечеряли і пізно лягаєте спати. Що ж таке зʼїсти, щоб не нашкодити собі? Найкращий варіант - це нічого не їсти перед сном, повечеряли та через 3 години лягли спати не пізніше 23-ї", - радить експерт.
Саме у цей час організм починає себе відновлювати, тому так важливо вчасно лягати спати. З 23 години відновлюється печінка, з 1-3 години ночі - жовчний.
"Вночі організм наш повинен відновлюватись, а не перетравлювати їжу. Зазвичай їжа, яку ми споживаємо перетравлюється за 3-4 години, відповідно вечеряти слід о 19-20 годині, не раніше, бо потім будете голодні", - пояснює Попко.
Що не підходить для перекусу перед сном
"Рафіновані продукти, тобто які оброблені і в своєму складі не мають нічого корисного, типу: білий хліб, випічка, очищені крупи, дешеві макарони, соняшникова олія. Також - алкоголь, фастфуд, цукерки, шоколад, фрукти, варення, мед, солодкі напої, тобто все це швидкі вуглеводи", - говорить тренер.
Вони підвищують рівень глюкози і інсуліну, що заважає утворенню мелатоніну, тобто розбалансовується гормональна система організму.
"Якщо їсти такі продукти десь-колись, то це не критично, але якщо систематично і роками так харчуватись - то це не піде на користь", - застерігає експерт.
Чим краще перекушувати перед сном
"Вуглеводи бути можуть, але краще щоб це були складні вуглеводи і багаті клітковиною, а саме: овочі, зелень. Крохмалисті не рахуємо: картопля, буряк, морква, гарбуз. Або ж їсти в сирому вигляді бурячок і моркву", - каже Попко.
Правда все індивідуально, якщо вам не підходять сирі овочі, свіжі салати, тоді вам слід їх приготувати: варіть, тушкуйте, запікайте, пробуйте, який саме вид термічної обробки і які овочі підійдуть вам та що не буде викликати здуття та печії.
"Також це може бути салат, наприклад: листя салату, огірок, помідор чи перець болгарський і заправлений оливковою олією. Такий перекус містить клітковину корисну для мікрофлори кишківника та запобігає стрибкам глюкози і інсуліну від інших продуктів", - пояснює тренер.
Теж підійдуть жири, але не тваринні, а рослинні, наприклад: мигдалеве, кокосове молоко, горіхи, або горіхова паста, авокадо.
"Якщо у вас проблеми з жовчним, то самі жири вам не підійдуть, споживайте в парі з клітковиною, щоб на ранок не було відчуття гіркоти у роті. Також додаємо білок, який дає ситості, але не багато. Може бути рослинний білок, типу: бобові, або хумус, або перепелині яйця, слабосолена форель", - радить Попко.
Бажано не їсти мʼясо, так як воно важке перед сном і краще споживати такі білкові продукти в першій половині дня, коли організм готовий їх перетравлювати.
"Якщо ви регулярно не можете заснути без перекусу, то або слід переглянути свій раціон, оскільки він не збалансований, або є порушення жирового та вуглеводного обміну. Здоровій людині перекусів не потрібно перед сном", - говорить тренер.
Раніше ми писали про те, які продукти вибирати для вечері, щоб покращити сон.
Читайте також про те, що треба їсти, щоб знизити ризик розвитку хвороб серця.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.