ua en ru

Що не повинен робити лікар, коли повідомляє батькам про хворобу дитини

Що не повинен робити лікар, коли повідомляє батькам про хворобу дитини Як лікарі повинні повідомляти батькам про хворобу дитини (фото: Freepik)

В Україні затвердили етику спілкування з батьками, опікунами та іншими законними представниками про діагноз дитини. Він діятиме для повідомлення про спадкові та вродженні патології або хвороби, що можуть призвести до інвалідності чи смерті.

Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на сайт Міністерства охорони здоров'я.

Що відомо

Зокрема, цим порядком також повинні користуватися лікарі, які повідомляють діагноз дітям після 14 років.

Медик повинен надати батькам повну інформацію про стан здоров’я дитини, необхідні дослідження та лікування, а також розповісти всі прогнози щодо розвитку захворювання.

Інформацію потрібно подавати нейтрально, з простою лексикою, без професіоналізмів. Також лікар має розповісти про хворобу повністю все, що йому відомо.

Що не повинен робити лікар

Лікар не повинен рекомендувати переривати вагітність або будь-яким чином впливати на рішення батьків про відмову від дитини. Винятком є, медичні покази для переривання вагітності.

Фахівець може лише надати батькам всі можливі варіанти лікування, але рішення завжди за законними представниками дитини.

За даними ВООЗ, від 4-6% дітей народжуються із вадами розвитку. А у 15% дітей патологію виявляють протягом перших 5-10 років життя.

До чого може призвести необережність лікарів

Часто необережні слова, власні судження лікаря чи роздуми вголос про діагноз можуть стати причиною довгого стресу батьків, що негативно вплине на подальшу реабілітацію дитини та її адаптацію.

Найгірші сценарії - коли через це виникають затяжні депресії, що впливають на розлучення сім’ї чи навіть відмову від дитини.