Під час поховання покійного важливо дотримуватися певних правил, щоб уникнути порушення традицій та релігійних норм. Деякі предмети категорично заборонено класти в труну, оскільки вони можуть негативно вплинути на спокій душі померлого та його родичів.
РБК-Україна (проект Styler) розповідає, що можна і що не можна класти в труну померлого.
Згідно з православним вченням, у труні перед похоронною церемонією мають бути певні символи віри, які допомагають душі знайти вічний спокій перед Господом. А саме:
Церква не схвалює класти особисті речі померлого в труну, оскільки вважається, що це заважає душі покійного знайти спокій. Проте, люди все ж кладуть у труну різні предмети, що належали померлому, такі як гребінці, одяг, прикраси та книги.
Окрім цього, важливим вважається покласти в труну такі речі:
А також усі інші предмети, за допомогою яких знімали мірки для виготовлення труни та похоронного одягу.
Чоловікам дозволяється класти в труну всі їхні медалі, нагороди та грамоти. Якщо за життя вони висловили бажання бути похованими з певними особистими речами, останню волю необхідно виконати після їхньої смерті.
Жінкам дозволено покласти улюблені прикраси, аксесуари, хустку чи капелюх. Молодих і незаміжніх дівчат традиційно одягають у весільну сукню та фату. Маленьким дівчаткам дозволено класти улюблені іграшки та одягати нову гарну сукню. Для померлих вагітних жінок у труну також можна покласти іграшки.
Православна церква не схвалює поховання особистих речей разом з померлим, особливо тих, які мають відношення до живих людей. До таких речей належать:
Також під час поховання покійного заборонено класти в труну обручки, гроші, годинники, малюнки та картини, сигарети та спиртні напої, зброю та мобільні телефони.
Щоб точно виконати всі релігійні приписи й уникнути покладання зайвих речей в труну, слід звернутися до священника або до ритуального дому, які допоможуть у вирішенні цього питання та нададуть усі необхідні поради.
Раніше ми публікували чи можна назвати кішку чи собаку людським ім'ям.
Також читайте чи можна носити хрестик померлого родича.
Під час написання матеріалу було використано джерела: сайт Ритуального дому "Вічність", УПЦ Благовіст, Вікіпедія.