Майже кожна людина з самого дитинства знає, що таке телефонна будка у Великій Британії, але мало хто знає, що вона насправді приховує.
Про те, що ж знаходиться у червоних телефонних будках Великої Британії, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Wikipedia та Instagram-сторінку блогерки Ольги Резнікової, яка ділиться у своєму блозі досвідом життя в різних країнах.
У фільмах та серіалах ми часто бачили величезні, загадкові телефонні будки, які слугували для героїв звичною річчю, адже там є простий телефон. Але для українців це завжди була загадкова річ та кожному хотілося туди потрапити.
В деяких містах України навіть можна побачити інсталяції у вигляді червоних будок з телефонами, проте користуватися ними не можна. Дві з таких будок є у Харкові, звісно, якщо вони збереглися після обстрілів, адже одна з них розташована у парку імені Горького.
Перші червоні будки на вулицях Лондона з’явилися у 1924 році. Їх розробив архітектор Джайлс Скотт. Конструкція будки мала марку "К2". У 1936 році був трохи змінений дизайн культової будки, тому конструкція стала називатися "К6".
Нині в Лондоні і околицях розташовано близько 1700 історичних червоних будок, але далеко не всі вони й досі слугують, як телефонні будки.
А ось у ХХ столітті вони користувались шаленою популярністю, адже люди не мали змоги телефонувати іншим способом. Це зараз, коли у кожного є мобільний телефон, їх функціонал вже не є затребуваним.
Що приховують червоні будки в Британії (Фото: Freepik)
Та насправді ж у деяких будках й сьогодні залишаються телефони, по них можна телефонувати та розраховуватися за дзвінок карткою.
Проте багато з них вже втратили першопочаткове призначення. Деякі використовуються, як арт-інсталяції, а деякі й взагалі є заброшеними об’єктами.
Також з відомих на весь світ будок, роблять книжкові станції і це дуже цікаве рішення. До того ж у таких "книгарнях", постійно оновлюється асортимент і цьому сприяють самі мешканці.
Раніше ми писали про історію червоного лондонського автобуса, який став київською кав’ярнею.
Також читайте наш матеріал про те, які країни готові платити українським біженцям, щоб вони повернулися додому.