3,5 млн золотих за день! Як київський адвокат Гур'янов у 1912 році сколихнув Європу
Можливо, про В’ячеслава Гур’янова не писали б газети, якби не щасливий випадок. Цікаво, що цей успіх вийшов із, здавалося б, безперспективної юридичної справи. Визнання, гонорар і все для звичайного адвоката.
Хто такий В’ячеслав Гур’янов і скільки грошей йому заплатили за безнадійну справу розповідає РБК-Україна з посиланням на допис "Київські історії" у Facebook.
Хто такий В’ячеслав Гур’янов
Історію про свого видатного дідуся розповіла користувачка спільноти "Київські історії" Світлана Харламова.
Він був адвокатом за покликанням, співаком в душі, а ще люблячим чоловіком та турботливим батьком. В’ячеслав Гурійович Гур’янов проклав собі кар’єрну стежину в юриспруденції, залишивши чималий слід по собі.
Київський адвокат В'ячеслав Гур'янов (фото: facebook.com/Київські історії/Svitlana Kharlamova)
Походив з давнього грузинського роду князів Гурієлі, проте через тиск обставин та радянської влади змінив прізвище на Гур’янов. Проте це не змусило В’ячеслава забути про своє родинне коріння. Печатка з гербом сім’ї Гурієлі зберігалася у адвоката і він постійно опечатував нею свої листи.
В’ячеслав Гурійович зробив собі не лише блискучу юридичну кар’єру. Він мав прекрасний голос, а його дружина Ольга - здібності до гри на роялі. Подружжя вечорами любило влаштовувати сімейні концерти, які збиралися слухати всі сусіди під вікнами.
Дружина адвоката Ольга біля свого роялю, середина 1930-х рр. (фото: facebook.com/Київські історії/Svitlana Kharlamova)
А ще про Гур’янова згадують як про статного та порядного чоловіка, який був високоосвічений і мав прекрасну домашню бібліотеку. І благодійністю чоловік займався при Софійському соборі, оскільки був вірянином.
Курйоз чи серйозна справа
Ім’я Гур’янова звучало ледь не з кожних вуст на початку 20 століття. Пов’язували його з гучною справою братів Козіних, чий запит був безнадійно провальним.
У 1912 році В’ячеслав проводив щотижневі благодійні прийоми, на які могли завітати люди зі своїми запитами. Так одного дня до кабінету адвоката потрапили бідні селяни - брати Козіни.
Їхня справа була безнадійною, тому за неї ніхто не мав бажання братися. Брати повідомили, що дізналися про смерть дядька, але невідомо, що з його спадком. Ніяких цінних паперів не було, тож невідомо, чи лишив щось небіжчик своїм родичам.
В'ячеслав Гур'янов у своєму кабінеті (фото: facebook.com/Київські історії/Svitlana Kharlamova)
Адвокат не хотів вовтузитися зі справою, яка ні до чого не привела б. Проте Козіни пообіцяли сплатити йому половину свого спадку, якщо він є. Тому Гур’янов хоч і не сподівався на виграш, але взявся за роботу.
Під час свого перебування в Петербурзі на одному із зібрань відомих адвокатів В’ячеслав Гурійович поділився історією Козіних. Проте ніхто не сприймав справу як щось серйозне, її називали курйозною. Але фортуна посміхнулася адвокату.
Один з найбільших гонорарів в історії
Яким же було здивування Гур’янова коли на тому ж зібранні відомих адвокатів один зі співрозмовників впізнав прізвище Козіних. Він розповів чоловікові, що померлий дядько бідних братів був дуже заможним купцем, який залишив по собі 7 мільйонів золотих рублів.
І хоч Гур’янов і сам не вірив своєму успіхові, проте справа принесла чимало позитивних змін. Крім широкої популярності та визнання, адвокат отримав кругленьку суму гонорару - 3,5 мільйони золотих рублів. Про цей випадок написали десятки газет.
Справа братів Козіних стала справжньою сенсацією юридичного світу і закріпила за В’ячеславом Гур’яновим статус справжнього професіонала.
Раніше ми розповідали, які речі з часів СРСР можна продати за шалені гроші.
Читайте також про "місця сили" в Україні, які варто відвідати.