Жінки у три рази частіше хворіють на артрит, ніж чоловіки. З цим пов'язано багато факторів у здоров'ї, які є тільки у прекрасної половини людства. Ревматоїдний артрит - це запальне аутоімунне захворювання.
Які саме фактори збільшують ризик у жінок захворіти на артрит, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на результати дослідження, опубліковані в RMD Open (Rheumatic & musculoskeletal diseases open).
Вчені з медичного університету Аньхоя в Китаї стверджують, що жінки, які використовують замісну гормональну терапію (ЗГТ) при менопаузі, мають ймовірність розвиток артриту майже на 50% вище, ніж ті, хто цього не робить.
Ревматоїдний артрит – це запальне аутоімунне захворювання, що характеризується симетричним ураженням суглобів та запаленням внутрішніх органів. У жінок ревматоїдний артрит трапляється частіше, ніж у чоловіків.
Дослідження проводилося 12 років і вчені спостерігали за здоров'ям понад 200 000 жінок. З'ясувалося, що збільшити розвиток артриту можуть такі фактори:
Метою такої терапії є фармакологічна заміна втраченої гормональної функції яєчників шляхом поповнення дефіциту естрогену.
За розрахунками вчених, використання ЗГТ та рання менопауза (до 45 років) пов'язані з підвищенням ризику розвитку захворювання майже на 50%. Народження чотирьох і більше дітей збільшує можливість виникнення артриту на 18%, а початок менструації після 14 років - на 17%.
Дослідники зазначили, що такий ефект може бути спричинений застосуванням препаратів ЗГТ старого покоління. Нові ліки є більш натуральними аналогами гормонів естрогену і прогестерону, здатних надавати протизапальну дію. Найімовірніше, підвищений ризик розвитку артриту у багатодітних матерів також пов'язані зі зміною рівнів цих гормонів.
Раніше ми писали про те, які обстеження потрібно проходити українкам, щоб уникнути раку.
А ще розповідали про те, що лікар назвала причини ранньої менопаузи та її ознаки.