25 грудня католики святкують Різдво Христове. Цього року дедалі більше православних також схиляється до традиції святкувати цієї дати (за григоріанським календарем), а не 7 січня. Раніше українські священики дозволили святкувати Різдво та проводити церковні літургії 25 грудня та 7 січня.
У матеріалі Styler ви прочитаєте найсуворіші заборони на Різдво, а також дізнаєтесь про традиції свята.
Різдво - це одне з головних свят для віруючих, воно пов'язане з чудом народження Спасителя у Віфлеємі. Звісно, що це дуже важливе та сімейне свято.
Традиції та прикмети католицького та православного Різдва багато в чому перетинаються. У цей день на Заході також закінчується суворий піст, на Святвечір заведено вживати в їжу тільки сочиво, а особливого значення набуває різдвяна вечеря, за якою має зібратися вся родина.
У католицтві також існує традиція колядування. Ряджені ходять вулицею і співають різдвяні пісеньки. Така музика навіть сформувалася на окремий жанр — christmas carols.
Ялинка та подарунки - атрибути Різдва (фото: pixabay.com)
На традиційну різдвяну вечерю обов'язково готують смажену індичку, імбирне печиво та різну випічку. Також основна традиція — на столі має бути стільки страв, як у Біблії було апостолів.
До речі, різдвяної ночі бажано не спати, а відвідати храм, там проходить святкова служба.
Ну і звісно ж на Різдво роблять подарунки. Це можуть бути маленькі сувеніри.
Читайте також ,як у світі відзначають Святвечір і чим він відрізняється від українського.
Також ми писали, скільки українців підтримують ідею перенесення святкування Різдва на 25 грудня.