ua en ru

Радіодиктант 2023: стало відомо, чий текст цьогоріч читатимуть і хто його озвучить

Радіодиктант 2023: стало відомо, чий текст цьогоріч читатимуть і хто його озвучить Стало відомо, хто зачитає радіодиктант у цьому році (фото: РБК-Україна/Віталій Носач)

Цьогоріч на радіодиктанті національної єдності зачитають текст поетеси, перекладачки та лауреатки Шевченківської премії - Катерини Калитко. Його озвучить актор й театральний режисер Олексій Гнатковський. Радіодиктант відбудеться об 11:00 27 жовтня - у День української писемності та мови.

Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію "Суспільного мовлення".

Що відомо про цьогорічний радіодиктант

"Ми проводимо Радіодиктант національної єдності вже 23-й рік поспіль. Проводимо його не для перевірки знань, а задля об'єднання всіх українців, усіх хто знає і шанує українську мову: як в Україні, так і за її межами. Де б ви не були й чим би не займалися, якщо ви можете знайти час і безпечне місце - долучайтеся до найбільшої унікальної акції єднання на всіх контентах світу," - заявив член правління Суспільного Мовлення Дмитро Хоркін.

Зазначається, що до методичної роботи над радіодиктантом долучиться мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.

Де можна слухати радіодиктант:

  • на Українському Радіо
  • на Радіо Культура
  • наживо транслюватиметься в ефірі телеканалу "Суспільне Культура"
  • на ютуб-каналі Українського Радіо
  • на фейсбук-сторінках Суспільного

Радіодиктант 2023: стало відомо, чий текст цьогоріч читатимуть і хто його озвучитьДодамо, що Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткований командою Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. За цей час він став найбільшим україномовним "флешмобом", який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу.

Торік радіодиктант написали понад півмільйона людей на всіх шести континентах і навіть наші полярники на дослідницькій станції "Академік Вернадський" в Антарктиді. До цього "флешмобу" долучились і наші військові на передовій.

30 тисяч людей відправили електронні листи і майже 10 тисяч - паперові на перевірку Українському радіо. Редакція отримала листи з усіх куточків України, і навіть з окупованих територій, а ще із понад двадцяти країн. Також багато українців запостили свої тексти із радіодиктанту у соціальні мережі, аби показати, що також долучились до "флешмобу".